Gazze için hatim

Gazze için hatim

Anadolu Gençlik Derneğinin tüm Türkiyede Çanakkaleden Gazzeye 250 Bin Şehide 250 Bin Hatim kampanyası başlattı

Gerçekleştirdiği faaliyetlerle milli, manevi ve tarihi değerlerine sahip çıktığını her fırsatta gösteren Anadolu Gençlik Derneği, yeni ve anlamlı bir programa daha imza atıyor. Her yıl geleneksel olarak Çanakkale şehitleri için hatim kampanyası düzenleyen dernek, bu yıl Gazze şehitlerini de buna dâhil etti. Kampanya ile hem aziz şehitleri anma hem de insanların kutsal kitap Kur’an-ı Kerim’le bağlantılarını sağlamlaştırılması hedefleniyor.

ÇANAKKALE MAZLUMLARIN İLHAMI OLDU
Kampanya ile ilgili olarak Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş bilgilendirme toplantısı düzenledi. Dernek binasındaki toplantıda konuşan Yusuf Güneş, Gazze ruhunun 94 yıl önce gerçekleşen Çanakkale ruhuyla aynı manayı taşıdığına vurgu yaptı.
Düşmanın askeri gücü, kocaman topları ve kan kusan armadalarının henüz sakalı bitmemiş, bıyığı terlememiş Mehmetçiğin gözünü korkutmadığına, bütün imkansızlıklara karşın Çanakkale’de bir destan yazıldığına dikkat çeken Yusuf Güneş, 94 yıl önce işgalci devletlere karşı girişilen bu varoluş mücadelesinin bugün bütün dünya mazlumlarının ilham kaynağı olduğunun altını çizdi. Yusuf Güneş, geçtiğimiz ay Gazze’de yaşanan zaferi anımsatarak, “Burada da bir avuç Filistinli, ırkçı emperyalistlerin saldırılarına göğüs gerip siyonistleri ateşkes yapmak zorunda bırakmıştır” diye konuştu.
ANADOLU GENÇLİK OLARAK BU RUHU YAŞATMAK İSTİYORUZ
Her iki zaferin de emperyalistlerin topyekun saldırıları karşısında bir milletin direnişini anlattığına dikkat çeken Yusuf Güneş, “Çanakkale’de çarpıştıktan sonra Gazze cephesine giderek orada şehit düşen Anadolu evlatları ile dini mubin ayaklar altına düşmesin diye Çanakkale’ye koşup burada çarpışan Müslüman ülkelerin evlatları bunu bize göstermişlerdir. Bizler Anadolu Gençlik Derneği olarak bu ortak ruhu yaşatmayı ve milletimize aktarmayı hedefliyoruz. Çanakkale ve Gazze’nin Asrı Saadet’ten Osmanlı’ya aynı mana etrafında birleşmenin sembolleri olduğunu bütün dünyaya haykırmak istiyoruz. Filistinli kardeşlerimizle, aynı gök kubbenin altında aynı toprakların, aynı atanın, aynı tarihi mirasın vasileri olduk. Kıyamete kadar bu birlikteliğimizi sürdüreceğiz.  Gerçekleştirdiğimiz bu hatim kampanyası bunun bir ispatıdır” dedi. 
DİN, VATAN VE NAMUS SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA
MİLLETİMİZ HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI GÖSTERMİŞTİR
Başlattıkları kampanyayla Çanakkale şehitlerini bir kez daha rahmet ve minnetle andıklarını dile getiren Yusuf Güneş, “Halkımızın bu konuya geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda büyük bir ilgi göstereceğine inancımız tamdır. Zira din, vatan ve namus söz konusu olduğunda milletimizin her türlü fedakarlığı göstermekten çekinmediğine hepimiz şahidiz. Bu vesileyle kampanyamıza katılacak olan bütün vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ediyor, okudukları bu hatimlerin başta İslam coğrafyası olmak üzere kan ve gözyaşı ile sulanan bütün yeryüzünün kurtuluşuna vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz” diye konuştu.
KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN NE YAPILMALI?
Başlatılan kampanyanın içeriği hakkında da bilgi veren Yusuf Güneş, öncelikle derneğin aracılığıyla hatim dağıtılacağını, kampanya ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin 353 23 24 numaralı telefondan şubelerine başvurarak veya 233 82 80 numaralı telefondan Radyo Gençlikle irtibata geçip hatim veya cüz alabileceklerini açıkladı. Vatandaşların almak istedikleri cüzleri veya hatimleri kendilerine ileteceklerini ve 15 Mart 2009 sabahına kadar okuma işlemlerini tamamlayacaklarını kaydeden Yusuf Güneş, ülke genelinde okunacak hatimlerin, genel merkezin 15 Mart’ta Çanakkale’de organize edeceği programda yapılacak toplu hatim duasıyla şehitlerin ruhların hediye edileceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.