Etyemez; “sisi’yi, Darbecileri Ve Batıyı Kınıyorum”

Etyemez; “sisi’yi, Darbecileri Ve Batıyı Kınıyorum”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Halil Etyemez, Ereğli ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında kermese katılarak, esnaf ziyaretinde bulundu.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı’nda yapılacak çalışma hakkında istişarede bulunan Milletvekili Adayı Halil Etyemez, daha sonra kermes etkinliğine katıldı. Kermes programına, Milletvekili Adayı Halil Etyemez’in yanı sıra Kaymakam Şakir Erden, Garnizon Komutanı Uğur Efe, İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun ve vatandaşlar katıldı. Kermes, dualarla açıldıktan sonra protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından gezildi.

“VATANDAŞIMIZDAN YENİ TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN DESTEK İSTİYORUZ”

Kermesin ardından AK Partili heyet esnaf ziyaretlerinde bulundu. Ziyaretler esnasında bir sobacı esnafında açıklama yapan AK Parti Milletvekili Halil Etyemez, “Konya’mızın bütün mahallelerini tarayarak vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Vatandaşlarımıza AK Parti’nin ’ak’ icraatlarını anlatıyoruz ve 7 Haziran için de onlardan Yeni Türkiye’nin inşası için destek istiyoruz. Gittiğimiz yerlerde halkımızın bize teveccühü var, muhabbetle karşılanıyoruz. Tabi bu muhabbetin nedenleri, AK Parti’nin 12 yıllık icraatlarının ülkeye getirdiği değişim dönüşüm ve Konyalı bir Başbakan olması. Konyalı Başbakanı’na sahip çıkıyor. Bunun sevgi ve muhabbetini yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

“SİSİ’Yİ, DARBEYİ YAPANLARI, SEYİRCİ KALAN BATIYI KINIYORUM”

Etyemez, Mısır’da verilen idam kararları ve dünyada yaşanan olumsuzluklar hakkında, “Türkiye, millet iradesinin devletin tepesine yansıması hususunda önemli bir ülke. Mısır’da demokrasi süreci, Arap Baharı dönemleri yaşandı ama halkın yüzde 52 oyuyla seçilmiş bir cumhurbaşkanı maalesef bir askeri darbeyle indirilerek mahkum edildi ve arkasından da düzmece bir mahkeme kararıyla idama mahkum edildi. Acı olan şu; hem millet iradesinin yansımış olduğu bir Cumhurbaşkanının bu derece yargılanıp idama mahkum edilmesi ve daha başka acı olan çağdaş olduğunu, demokrasiyi, millet iradesini, seçme seçilmeyi önemsediğini ve ikinci, üçüncü dünya ülkelerine bunun tavsiyesinde bulunan batının, darbe ve idam kararına seyirci kalıyor olması. Batı medeniyetinin insanlığın sorunlarını çözmede aciz kaldığının göstergesidir bu. Filistin olayı, Suriye’de yaşanan iç çatışmalar ve insan kanının akıyor olması, milyonlarca insanın evini, toprağını terk ediyor olması, Irak’ta, Libya’da, Ukrayna’da yaşanan sorunlar aslında insanlık aleminin kendisini yeniden sorgulaması, kendisini yeniden gözden geçirmesi gerektiğinin göstergesidir bunlar. Bu nedenle Sisi’yi, bu darbeyi yapanları, seyirci kalan batıyı ve bu mahkeme kararını kabul edilemez olarak değerlendiriyor ve kınıyorum” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.