Dondurulan embriyo ile 3. çocuk mutluluğu

Dondurulan embriyo ile 3. çocuk mutluluğu

Konya'da çocuk özlemleri tüp bebek tedavisiyle dünyaya gelen ikizleri ile sona eren çiftin 3. çocukları da 3 yıl boyunca dondurularak saklanan embriyodan dünyaya geldi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, hemşire Ayşe (34) ve öğretmen Mithat Yıldırım (39) çifti, tüp bebek tedavisiyle beş yıl önce ikizleri Davut ve Sultan'ı kucağına aldı.

Tedavi sırasında elde edilen embriyoları dondurulan Yıldırım çifti, üçüncü çocuğu isteyince yeniden tüp bebek merkezine başvurdu.

Üç yıl boyunca saklanan embriyonun rahmine transfer edilmesiyle Ayşe Yıldırım üçüncü çocuğuna hamile kaldı.

Çiftin üçüncü çocuğu Zeynep böylece kardeşlerinden üç yıl sonra dünyaya geldi.

 -"Embriyoların tamamı aynı özellikteydi" 

Merkezin Medikal Direktörü ve ailenin doktoru kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Fuat Ali, ailenin ikizlerini kucağına aldıktan sonra kaliteli embriyolarını dondurduklarını söyledi.

Ailenin üçüncü çocuğuna dondurulan embriyo sayesinde kavuştuğunu dile getiren Ali, "Diğerleri ile aynı zamanda döllenen aynı özellikteki embriyoyu 3 yıl sonra annenin rahmine yerleştirdik. Böylece şimdi 2 yaşında olan Zeynep
kardeşlerinden 3 yıl sonra dünyaya gelmiş oldu"

Aile, ikizlerin ardından yeniden çocuk sahibi olmak isteyince dondurulmuş embriyoyu çözdüklerini ifade eden Ali, "Aynı anda alınan ve aynı özellikte olan embriyoyu 3 yıl sonra kadının rahmine yerleştirdik. Aynı günde canlanıp embriyo oldular ama Zeynep, kardeşlerinden üç yıl sonra doğdu" diye konuştu.

Baba Mithat Yıldırım da çocuk sahibi olamayacaklarını düşünürken üç çocukları olduğunu söyledi.

Anne Ayşe Yıldırım ise mutluluklarını tarif etmeye kelimelerin yetmediğini anlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.