Bu camiye nereden girilecek?

Bu camiye nereden girilecek?

Eski adliye binasının ardından yerine yapılacak olan Tarihi Kent Meydanı Projesi'nin çalışmaları kapsamında büyük bir çalışma alanının barikatlarla kapatılması bazı yerlerde sorunlar oluşturdu

2008 yılında yıkılan eski adliye binasının ardından yerine yapılacak olan Tarihi Kent Meydanı Projesi'ne başlanmasıyla beraber mağduriyetler de meydana geldi. Yapılacak olan Kent Meydanı Projesi için Karatay Medresesi'nin arkasından Atatürk Anadolu Lisesi ile Ferhuniye Beşarebey Camii'nden tekrar Kültür Park eski otobüs duraklarının önüne ve oradan da Karatay Medresesi'ne kadar olan alanda Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını başlattı. Ve bu çalışmaların kapsamında çalışma alanı çitlerle kapatıldı. Tarihi dokuya zarar vermeyecek denilen proje vatandaşın Ferhuniye Beşarebey Camii'ne girebilmek için metrelerce dolaşmasına neden oluyor. Ayrıca, çalışmanın Alaeddin Tepesi'ne bakan kısmında kaldırım barikatlar ve bilboard tarafından işgal edilmiş durumda.

CAMİ ÇİTLERLE KAPATILDI

Kent Medyanı çalışmalarından Ferhuniye Beşarebey Camii de nasibini aldı. Kent Meydenı Projesi kapsamında geniş bir alan barikatlarla kapatıldığı için Ferhuniye Beşarbey Camii de çevrili alanın içinde kaldı. Bu da cami kapalı olduğu izlenimini oluşturuyor. Vatandaş camiye girmek için mekrelerce uzaktan çitlerin etrafından dolaşıp girebilecek. Çitlerde bulunan küçük bir kapıya da büyük bir kilit vuruldu. Vatandaşlar biran önce yetkililerden Ferhuniye Beşarebey Camii'nin çitlerden çıkarılmasını ve ibadetin yapılmasını kolaylaştırmasını talep ediyor.

VATANDAŞ YOLDA YÜRÜYOR

Eski adliye binasının yıkılıp yerine yapılacak olan Kent Meydanı Projesi'ne başlanmasıyla birlikte çalışmalar kapsamında çalışma alanlarının barikatlarla çevrilmesi vatandaşı yola düşürdü. Eski adliye arazisinin Alaeddin Tepesi'ne bakan kısmında barikatlar ve orada bulunan bilbord kaldırımda yürüyenleri zorda bırakıyor. Bilboard ve kaldırımın çalışmalar nedeniyle daraltılması oradan geçen çok sayıda vatandaşın yola sarkmasına neden oluyor. Vatandaşa göre herhangi bir kaza yaşanmadan acil olarak kaldırımın tekrar açılması ya da en azından bilboardun kaldırımdan kaldırılması gerekiyor.

merhabahaber.com KERİM ATICI

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.