Bitki koruma ürünlerinin reçete ile satışı

Bitki koruma ürünlerinin reçete ile satışı

Karaman Tarım İl Müdürü Hikmet Doğru, tarımda kullanılan bitki koruma ürünlerinin reçeteli satışı ile ilgili yönetmelik gereği reçete yazma yetki belgesi almak isteyenlerin eğitime tabi tutulacağını bildirdi.

 Doğru, yaptığı yazılı açıklamada, tarımda kullanılan bitki koruma ürünlerinin reçeteli satışı ile ilgili usul ve esasları belirleyen bitki koruma ürünlerinin reçeteli satış usul ve esasları hakkındaki yönetmeliğin 12 Şubat 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini hatırlattı. Yönetmeliğin yayım tarihi itibariyle bitki koruma ürünlerinin satışının reçeteli olarak yapıldığını ifade eden Doğru, şunları kaydetti: 
''Reçete yazma yetki belgesi almak isteyenler yönetmeliğe göre eğitime tabi tutulacaklardır. 2009 yılı nisan ve eylül aylarında, 2009 yılından sonra ise ocak ve temmuz aylarında Tarım İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenecek bu eğitimler için eğitim tarihinden 1 ay önce başvurular kabul edilecektir. 
Eğitime katılan kişiler, eğitim sonunda yapılacak sınava göre, alacakları yeterlilik belgesi ve yönetmeliğin 13. ve 14. maddelerinde belirtilen belgelerle reçete yazma yetki belgesi almak için müdürlüğümüze başvurduklarında uygun bulunanlara belgeleri verilecektir.'

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.