Beyşehir'de yangın sayısında artış

Beyşehir'de yangın sayısında artış

Önceki yıl toplam 89 yangına müdahale eden Beyşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 2008 yılında toplam 149 yangına müdahalede bulundu.

İlçede geçtiğimiz yıl meydana gelen yangınların 49'unun binalarda, 7 tanesinin atölye ve fabrikalarda, 6'sının odun depolarında, 9'unun ormanlık ve yeşil alanlarda meydana geldiği bildirildi. Ayrıca, 12 motorlu araç yangını ile 12 arazi yangınına müdahale edildiği bildirildi. İstatistiklere yansıyan 12 yangının ise diğer kategoride yer alan çeşitli küçük çaplı yangınlar olduğu belirtildi.
Meydana gelen toplam 149 yangında hiçbir can kaybı yaşanmazken, 6 büyükbaş hayvanın telef olduğu kaydedildi. Öte yandan yangınların 26'sının elektrik kontağından, 5'inin LPG'den, 11'inin kalorifer bacası ve sobadan, 15'inin baca tutuşması nedeniyle, 45'inin sigara ve kibritten, 3'ünün akaryakıttan, 23'ünün patlayıcı maddelerden, 16'sının yıldırım düşmesi sonucu, 5'nin ise diğer nedenlerle çıktığının belirtildi. Yangınlarda toplam 131 bin liralık maddi hasar olduğu tespit edildi.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.