Beyşehir'de ''Milli Park'' temizliği

Beyşehir'de ''Milli Park'' temizliği

Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda sürdürülen temizlik faaliyetleri kapsamında bir aylık sürede 30 kamyon dolusu çöp toplandığı bildirildi.

Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda sürdürülen temizlik faaliyetleri kapsamında bir aylık sürede 30 kamyon dolusu çöp toplandığı bildirildi.  Milli park sahasında Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü ve Konya Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından ortaklaşa yürütülen ve Beyşehir Belediyesi'nin de destek verdiği toplum yararına çalışma programı kapsamında başlatılan temizlik çalışmaları sürüyor. Faaliyetlerle göl kıyısındaki ağaçların da bakım ve budamaları gerçekleştiriliyor.
    
Beyşehir Gölü kıyılarında yürütülen çalışma bölgesinde Konya Orman ve Su İşleri 8.Bölge Müdürü Ahmet Duran ile Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan incelemelerde bulunarak, ilgililerden yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler aldı.
    
Programa, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı ve Yeşildağ Belde Belediye Başkanı Mustafa Ünlü, Beyşehir Milli Parklar Şefi Mehmet Şener de katıldı.
    
Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir Gölü Milli Parkı'nın Türkiye için önemli milli parklardan bir tanesi olduğunu vurgulayarak, gölün bölgeye zaten başlı başına farklı bir ortam ve güzellik kattığını söyledi.
    
Orman ve Su 8. Bölge Müdürü Ahmet Duran da proje çerçevesinde Beyşehir'de ilçe merkezi, Yeşildağ beldesi ve 4 köyde 60 işçi ile göl milli parkının temizliği başta olmak üzere, mevcut gölün kirliliğine sebep olan, gölün yaşam alanını olumsuz yönde etkileyen florasının ve çürümüş olan ağaçlarının bakım ve budamasının yapıldığını vurguladı.
    
Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan ise yürütülen çalışmalarla çevre düzenleme çalışmaları da yaptıklarını belirtti.
    
Ceylan, şunları kaydetti:
    
''Yılbaşından beri de 2 bin kişinin üzerinde merkez ve ilçelerimizde bu projeleri yürütüyoruz. Halen Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğümüz kapsamında il genelinde toplam 215, Beyşehir'de ise 60 arkadaşımız istihdam edilmiştir. Bunlar 3 aylık geçici bir süre içindir. Önümüzdeki günlerde de imkanlar ve kaynaklar dahilinde ve işin gerekleri kapsamında bunları uzatmayı düşünüyoruz. Bu ve diğer projelerimizle inşallah 2023 yılına kadar işsizliği Türkiye'de yüzde 5'lere indirmeyi hedefliyoruz. Zaten Konyamız'da yaklaştık bu orana ama Türkiye çapında biraz daha kurumlarla işbirliği halinde çalışmamızın devam edeceğini düşünüyoruz.''
    


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.