Başkan Toru Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Başkan Toru Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

Meram Belediyesi tarafından Bera Otel’de düzenlenen muhtarlar toplantısına, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Konya Milletvekili Adayları Ziya Altunyaldız ve Hacı Ahmet Özdemir, AK Parti Meram İlçe Başkanı İbrahim Özen, AK Parti Meram Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu, AK Parti Meram Gençlik Kolları Başkanı İsmail Özdemir, AK Parti İl ve Meram İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

“YÜZ YIL DAHA KAYBEDEMEYİZ”

Türkiye’nin 30 Mart’ta çok kritik bir seçim geçirdiğini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Şu anda da büyüyen Türkiye’nin önünde de kritik bir seçim var. İçinde bulunduğumuz coğrafyada ülkemiz bölgesel bir aktör olduğu için maalesef uluslararası güçler tarafından seçim öncesi bazı entrikalar ve oyunlar sahnelenmeye başladı. Biz toplum olarak birlik ve beraberlik içerisinde olursak, safları sıklaştırırsak üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. 12 yıllık süreçte ülkemiz demokratikleşme ve normalleşme noktasında çok ciddi adımlar attı. Sayın Cumhurbaşkanımızın attığı bu adımlar sayesinde şu anda ben belediye başkanı olarak görev yapabiliyorum. Bu kazanımlar çok büyük kazanımlardır. 1993 yılında ilk işe başladığımda 15 gün dahi çalışamamış ve istifa etmek zorunda kalmıştım. 2015 yılına geldiğimizde kılık kıyafetine bakılmaksızın herkes liyakatine göre istediği mevkilerde görev alabilmektedir. Bizler millet olarak Abdülhamit Han’a sahip çıkamadık ve yüz yıllık bir kaybımız oldu. Bir yüz yıl daha kaybetmek istemiyoruz. Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza ve davamıza sahip çıkacağız. 7 Haziran seçimlerinde Konya’da ve Meram’da Başbakanımıza en büyük desteği vermek için hep birlikte çalışmamız gerekiyor” diye konuştu.

“TARİHE ALTIN HARFLERLE GEÇEBİLİR”

AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ziya Altunyaldız ise, “Muhtarlar mahalli idarinin temel taşlarıdır ve hiçbir zaman onlarsız bir mahalle düşünülemez. Sizler mahallenin sahibisiniz. Önümüzde seçimler var. AK Parti, milletimizi merkeze almış, mahalleliyi merkeze almış, muhtarları merkeze almış bir harekettir. Milletin hadimi olma noktasında yıllardır büyük bir çaba gösteriyor. Konya, başkentlik yapmış, tarım şehri, sanayi şehri ve Başbakanımızın ifadesiyle merkez şehirdir. Bu dönemde Başbakanımıza en güçlü desteği vererek tarihe altın harflerle geçme fırsatı yakalamıştır. Bunu en iyi değerlendirecek olanlar da muhtarlarımızdır” dedi.

“MEMLEKETE SAHİP ÇIKMA DAVASI”

Tarihteki önemli olaylar hakkında bilgi vererek konuşmasına başlayan AK Parti Konya Milletvekili Adayı Hacı Ahmet Özdemir de, “Yeni bir kanal harekatına başladık, yeni bir Kudüs’ü kurtarma harekatına başladık. Seferberlik ilan ettik, canımız pahasına, kanımız pahasına bu toprakları kurtarmak boynumuzun borcudur. Bu seçim çok önemli. Ben aday olmasaydım da 7 Haziran’a kadar bu kürsülerde konuşacak, mitinglere katılacaktım. Bu dava, filancanın ya da falancanın seçilme davası olmaktan çıkmıştır; memlekete sahip çıkma davasına dönüşmüştür. Sorumluluğumuzun idrakindeyiz, seçmenimiz de bunu görüyor” ifadelerini kullandı.

“KONYALILAR EMANETE SAHİP ÇIKACAK”

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ise, “AK Parti, halkın içinden çıkan, milletiyle hemhal olan bir harekettir. Bizim için önemli olan birlik ve beraberliktir. Bu seçimin Konyalılar açısından da ayrı bir önemi var. Hangi siyasi düşüncede olursa olsun, geçmişte partimize oy versin ya da vermesin herkesin üzerinde Sayın Ahmet Davutoğlu bir emanettir. Konyalılar, bu emanete sahip çıkacak ve Sayın Başbakanımıza en güçlü desteği vereceklerdir” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.