Başkan Kalaycı, yatırımları yerinde inceledi

Başkan Kalaycı, yatırımları yerinde inceledi

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, 3 yılda ilçeye 250 milyon TL değerinde yatırım yaptıklarını, özel müteşebbislerin de yatırımlarıyla bu rakamın 1 milyar TLyi bulduğunu söyledi

Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, başkan yardımcıları ve daire müdürleri ile birlikte basın mensuplarına bazı yatırım alanlarını gezdirerek bilgi verdi. Çaybaşı yarı olimpik yüzme havuzu inşaatı, montajı süren asfalt plenti, Loras Mahallesi asfalt, park ve bordür çalışmaları, Serrapark, Güvenpark, Nergispark ve Mercanpark konutları inşaatı, Gödene Mahallesi TOKİ bölgesi, Meram Bağ Evi, Tenzile Ana Hasta Konukevi, Konevi kentsel dönüşüm alanı, yeni belediye binası, sosyal tesisler ve yarı olimpik kapalı yüzme havuzu projesi ile Konya Tren Garı karşısında restore edilen Augustus Otel’de incelemelerde bulunan Başkan Kalaycı, 3 yılda ilçeye 250 milyon TL yatırım yaptıklarını söyledi.

Başkan Kalaycı, incelemelerinin son durağı Augustus Otel'de yaptığı açıklamada, Meram Belediyesi olarak 3 yılda birçok yatırıma ve hizmete imza attıklarını dile getirdi. Başkan Kalaycı, "Vatandaşın lehine olabilecek birçok hizmeti gerçekleştirdik. Bunların içerisinde yeni belediye binasından tutunda, kapalı yüzme havuzlarına, spor tesislerine, okul binalarına tahsis edilen alanlara, kentsel dönüşümle ilgili 6200 konut hamlesinin başlatılmasına varana kadar büyük hizmetler gerçekleştirdik. Restorasyonla ilgili çalışmalarımızda var. Bu gezdiğimiz yatırımlar sadece Meram Belediyesinin imkanlarıyla 250 milyon TL civarında. Bunun dışında özel müteşebbisler ve TOKİ yatırımları ile birlikte imar hareketliliği ile yapılan çalışmalarda var, Meram’ın ana merkezi olarak düşündüğümüz yerle birlikte 1 milyar TL yatırım yapılmış olacak. Yatırımlarla, yeni açılan yollarla, tarihi eser restorasyonlarıyla Meram’ın çehresi değişiyor ve değişmeye de devam edecek. Bunlar geriye baktığımızda 10 yılda değil, 3 yıl içerisinde 24 saat hizmet prensibiyle yapılan yatırımlar. Mali disiplin, gelir gider dengesinin ayarlanması için çok çaba sarfettik. ‘Çalışınca Oluyor’ prensibiyle hareket ettik. Kentsel dönüşüme ağırlık vermeye devam edeceğiz. Meram’ın çehresinin değiştirilmesi şart” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.