Ar-Ge kültürü geliştirilmeli

Ar-Ge kültürü geliştirilmeli

Konyalı sanayiciler, Konya Sanayi Odası’nda Türk demir çelik sektörünün lokomotifi Erdemir Grubu yöneticileri ile buluşarak çelik sektöründe yaşanan güncel gelişmeleri değerlendirdi.

Sanayicilerin demir çelik tedarikinde yaşadıkları sıkıntıları da dile getirdiği toplantının açılış konuşmasını yapan Konya Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, şirketlerin zenginliğinin ülkenin zenginliği olduğuna vurgu yaparak, “Şirketlerimizi hep beraber koruyup, büyütmeliyiz” dedi.

Yassı Çelik Değerlendirmesi ve Satış Politikaları Bilgilendirme Toplantısı’nda konuşan Başkan Büyükhelvacıgil, Konya sanayisinin bugün Türkiye’ye örnek olan, pek çok sektörde liderlikleri bulunan bir yapıya kavuştuğunu, ancak bundan sonraki süreçte hem Konya’da hem de Türkiye’de Ar-Ge kültürünün mutlaka geliştirilmesi gerektiğini söyledi. “Ar-Ge’siz yaşama şansımız yok” diyen Büyükhelvacıgil, “Bu ülkenin sanayicileri çok zor günlerden geçti ve bugünlere geldi. Bugün Türk özel sektörü çalışanlarıyla, işletmeleriyle 135 milyar dolar ihracat yaparak Türkiye’nin göğsünü kabarttı. Ancak yeni süreçte Ar-Ge kültürünü mutlaka geliştirmemiz lazım” şeklinde konuştu.

SANAYİCİLERİMİZİ YALNIZ BIRAKMADIK

Toplantıda konuşan Erdemir Grubu Pazarlama ve Satış Koordinatörü Ayhan Kalmukoğlu ise, Erdemir Grubu’nun sanayicinin yanında olduğuna vurgu yaparak, “Sanayicilerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayız da” dedi.
Sanayicilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıya katılan Erdemir Grubu Genel İmalat Sanayi Pazarlama ve Satış Direktörü Kemal Şahbazoğlu, Pazar Takip ve Geliştirme Direktörü Ercüment Ünal, Gemi-İnşa ve Ağır Sanayi Yan Ürünler Satış ve Pazarlama Direktörü Ömer Faruk Bayhan, Boru-Profil ve Haddecilik Pazarlama ve Satış Direktörü Gökhan Erdem, Çelik Servis Merkezleri ve Toptan Ticaret Pazarlama ve Satış Müdürü Nedim Yalt sanayicilerin sorularını yanıtladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.