Anadolu Gençlikten İsrail'e tepki

Anadolu Gençlikten İsrail'e tepki

İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısı sonucunda hayatını kaybedenler için AGD Konya Şubesi üyeleri gıyabi cenaze namazları kıldırdı

Cenaze namazı sonrası İsrail ve ABD bayrakları üzerine benzin dökülerek yakıldı.
İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısına Konya'dan tepkiler yükselmeye devam ediyor. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi Hacıveyiszade Camii önünde bir araya gelerek Cuma Namazı çıkışında Gazze'de saldırıda ölen Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı. Cenaze namazı öncesi konuşan AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, Yahudilerin asıl amacının Gazze olmadığını, Mekke ve Müslümanlar olduğunu söyledi. Güneş, “Peygamber ve ashabı, Hayberi Yahudilerden temizledi. Bundan dolayı bu Yahudilerin hedefi Gazze değil, Gazze'deki bir avuç Müslüman. Onların, asıl hedefi Mekke ve tüm Müslümanlık alemidir.  Ecdadımız hakkı hakim kılmak için şehit oldular ve bu mirası bize bıraktılar. Bizim çevremizde Müslümanlara karşı oynanan  oyunlara aldanmamamız gerekiyor. Bu oyunların hepsi Müslümanları birbirine düşürüp kırdırmak için yapılıyor. Bunları iyi anlamamız ve ona göre dostumuzu seçmemiz gerekiyor” dedi.
'BATIDAN BİZE DOST OLMAZ'
Batı'nın dost edinilmemesi gerektiğini de söyleyen Güneş, “Bin 400 yıl önce Rabbimiz tarafından gönderilen kitapta Mevlamız, Yahudi ve Hristiyanların dost edinilmemesini, kimlerin onları dost edinirse onlardan olacağını söylüyor. Yıllarca Amerika dostluğu dedikçe, İsrail dostluğu dedikçe PKK daha da arttı. Çünkü onların arkasında da batı ve İsrail var. Bizim yavrularımız askere önceleri düğüne gider gibi sevinçli bir halde giderken şimdi korka korka gidiyorlar. İslam ülkeleri 'batı büyüktür' dedikleri anda ve onları dost olarak görmeye başladıkları zaman Allah onlara belalarını verir. Şimdi dünyanın birçok yerinde oluk oluk kan akıyor. Akan bu kanların hepsi Müslümanların kanı. İşgal edilen ülkelerin hepsi, ırzlarına tecavüz edilenlerin hepsi Müslümanlardır. Allah da bizim en büyük düşmanımızın Yahudiler ve müşrikler olduğunu söylüyor. Bize düşman olarak Suriye'yi, Mısır'ı göstermiyor. Düşman olarak İsrail'i, Yahudileri ve müşrikleri gösteriyor” diye konuştu.
MÜSLÜMANLAR BİRLİK İÇİNDE OLMALILAR
Müslümanlar'ın birlik içinde olması gerektiğini de söyleyen AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, “Bizler ümmet olarak birlik içinde olamadığımız için Müslümanlara karşı yapılan zulümleri düzeltemedik. Gücümüz kalmadı. Bize Avrupa Birliği diye bir şey çıkarttılar. Bu kuruluş nasıl bir alçaklık ki, bu kadar Müslüman’ın kanı akarken, seslerini çıkarmıyorlar. Bunlar zalimin önde gidenleri. Bunlar fıtratları ve inançları gereği zalim. Dünya üzerindeki Müslümanlar birlik içerisinde olmadığı için bu zalimler zulümlerine devam ediyorlar” diye konuştu. Müslüman'ın her halükarda düşmanları ile savaşması gerektiğini de dile getiren Güneş, “Peygamberimiz, bize düşmanların faaliyetlerine karşı Müslümanlar'ın elleri ile mücadele verip onları engellemesi gerektiğini söylüyor. Elimizden bu gelmediği zaman düşmanları sokaklara çıkıp haykırmamız gerektiğini, eğer şer güçler tarafından bu da engellenmişse o zaman bu zulmu yapanları kalbimizden kötülememiz gerektiğini söylüyor. Bizlerde bunu yapmalıyız” ifadelerini kullandı. Yapılan konuşmanın ardından, ABD ve İsrail bayrakları üzerlerine benzin dökülerek yakıldı. Yakılan bayrakların ardından İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısı nedeni ile hayatını kaybeden Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. Kılınan cenaze namazının ardından İsrail'i protesto eden gençler, İsrail ve batı aleyhinde sloganlar attı.
MUSTAFA ÖZÇELİK

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.