ANADER'de ödüller verildi

ANADER'de ödüller verildi

ANADER'in düzenlemiş olduğu "Medine Döneminde Rasulullah'ın İnsani İnşası" eğitimlerinin Ödül Töreni Aziziye Kültür Merkezi'nde Yapıldı.

Ribat Eğitim Vakfının Hanımlar Birimi olan Anadolu Aile Derneği (ANADER) 6 hafta süren ve Medine’de Sağlam Bir Toplumun Oluşmasında Rasulullah’ın (sav) İcraatları (Musab Seyithan), Medine’de Savaş Hali ve Tüm Kuvvetlerin Müslümanlara Karşı Toplanması (Musab Seyithan), Savaşlarda Müslüman Kadınların Rolü (Kadir Kesici), Asr-ı Saadette Yahudilerle İlişkiler (Prof. Dr. Ali Akpınar), Medine’de Münafıklar Bloğu; Ortaya Çıkışı, Tehlikeleri ve Kısıtlanmaları (Hasan Basri Balcı), İfk Hadisesi ve Bize Anlattıkları (Hasan Hüseyin Aslantürk)

konularında yapılan  "Medine Döneminde Rasulullah'ın İnsani İnşası" eğitimlerinin katılımcılarına sertifika verilmesi ve eğitimler sonrası yapılan sınavlarda dereceye girenlere yönelik ödül töreni programı, Abdullah Büyük Hoca Efendinin de bir konferans verdiği gecede Aziziye Kültür Merkezinde yapıldı.

Peygamber Efendimizin insanı inşasının çok önemli metotları içerdiğini ifade eden Abdullah Büyük hoca Efendi, şöyle konuştu; "Sevgili Peygamber Efendimizin 23 yıllık risaleti sürecinde ortaya koyduğu metodu bugün bu çalışmalara yön vermektedir. Ribat 1980'li yıllarda bu eğitimlere başlamıştır. Başarı ile bu projemiz devem etmektedir. Bir insana emek vermek, bir insanı yetiştirmek, binlerce insanın aşılanmasına vesile olmaktır. Senelerden beri bunu ifade ediyoruz, insan yetiştirin. Müslüman insanın rehber yetiştirme fikridir bu. Allah'a ve Rasulullah'a sigorta yaptırılmayan hiçbir hizmet uzun vadeli olamaz. İnsan'ın Allah ile irtibatının merkezini teslimiyet oluşturur. Eksende kayma çok tehlikelidir, bunun için her gün Rabbimize, bizi doğru yolda tut, diye dua ediyoruz. Eksende kaymak, dokuz, on şiddetindeki bir depreme benzer, çok ciddi bir tehlikedir ve Batının ekmeğine yağ sürer. Hz Musa'ya iman edip, Firavun gibi düşünmek eksenden kaymaktır... Eksenden kaymanın farkında olmayanlar için yaptığı yanlışlar kolay gelir, basit gelir. Ama iş işten geçmektedir ve eksenden kaymak çok ciddi bir tehdittir. "

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.