Altay: Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Gençlerimiz

Altay: Yeni Türkiye’nin En Büyük Gücü Gençlerimiz

Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Selçuklu Belediyesi Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi’nde üniversite öğrencisi gençlerle buluştu.

Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi’nin yeni yerinde düzenlenen ilk programda üniversite öğrencileriyle bir araya geldi. Öğrencilerle sohbet eden ve fikir alışverişinde bulunan Başkan Altay, gençlere proje desteği müjdesi verdi. Okul, aile ve iş hayatına yönelik deneyim paylaşımında da bulunan Altay, “Siz gençlerle buluşmak büyük bir mutluluk ve ilham kaynağı. Çünkü gençlerin özgüveni ve farklı fikirleri takdire değer. Gençlere güven, imkan ve destek verin ve gerisini onlara bırakın. Çünkü bizim gençliğimizin ruhunda Fatih’lerin izi var. Bizler genç yaşlarda sorumluluk aldık ve halkımıza hizmet nasip oldu. İnşallah sizler daha iyi noktalara gelirsiniz” dedi.

"BURASI SİZİN MEKANINIZ DAHA ÇOK FAYDALANIN”

Üniversite öğrencileri toplulukları ile bir arada olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Yeni Gençlik Merkezimizde sizlere ilk buluşmamız. Bu vesile ile de merkezimiz de fiilen faaliyete geçmiş oldu. Diğer bina biraz küçük geliyordu. Burası daha konforlu ve kullanımınıza daha uygun. Umarım daha çok talep olur ve daha yeni büyük yerlere taşınırız. Sizlerden gençlik merkezimizi daha aktif kullanmanızı istiyoruz. Burası sizin mekanınız. Biz sadece fiziksel alanı oluşturduk. Burada sizler için sunulan tüm imkanlarından azami ölçüde faydalanmanızı istiyorum” diye konuştu.

“PROJELERİNİZE DESTEK VERECEĞİZ”

Üniversitede birçok öğrenci topluluğu olduğunu ifade eden Başkan Altay, “Bu yıl yeni bir formata geçerek öğrenci topluluklarımızdan proje talep edeceğiz ve onlara destekte bulunacağız. 1-20 Aralık tarihleri arasında bu taleplerinizi kabul edeceğiz. İnşallah sizler de 2016 yılı içerinde yapacağınız faaliyetleri bir proje olarak takdim ederseniz bununla ilgili finansal destekte bulunmayı planlıyoruz. Hayallerinizi geniş tutun, sınırlamayın. Böylece öğrenci topluluklarımızın hem daha aktif hale gelerek üniversite içerisinde daha derli toplu iş yapmalarını hem de gençlik merkezimizin daha aktif kullanılmasını istiyoruz. Bu proje yeni öğrenci topluluklarının da açılmasına vesile olacaktır” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.