AKP seçimlere yüklü hazine yardımları ile giriyor

AKP seçimlere yüklü hazine yardımları ile giriyor

Seçim Çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi Konya Milletvekili adayı Mustafa Özkafa, çalışanlarla bir araya gelemeye devam ediyor

Kunduracılar Sanayi Sitesi’nde ayakkabı imalatçısı işçileri ile buluşan Özkafa, yürütülen seçim kampanyalarının gayri adil ve anti demokratik olduğunu savundu. AKP’nin hazineden 200 trilyon yardım aldığına dikkat çeken Özkafa, “Her yerde Başbakan’ın posterleri, afişleri. Saadet Partisi yok, neden? Parası olmadığı için. Saadet Partisini televizyonlarda göremezsiniz, çünkü göstermezler, yer vermezler” dedi.

Özkafa, “AKP Hükümeti dönemi zengin daha zengin, fakir daha fakir oldu. Bu düzeni kim bozacak, Saadet Partisi. Peki, medyayı elinde tutan sermaye çevreleri buna müsaade eder mi? bundan dolayı Saadet Partisini yok sayıyor, gazete ve televizyonlarda yer vermiyor. Sanki seçime 3 parti giriyormuş gibi, milletin hiçbir meselesi ile uzaktan yakından ilgisi olmayan polemikler, sataşmalar ve atışmalarla milletimiz kandırılmaya çalışılıyor. Saadet Partisine yer vermez, çünkü Saadet gelirse Erbakan Hocanın yaptığını yapacak. Rantiyecilere göz açtırmayacak. Milletin parasını millete verecek. Mesela Hoca, 4 bin lira olan pancar fiyatını, 12 bin 500 liraya çıkardı. Aradan 15 yıl geçti pancarın fiyatı hala aynı, mazot, gübre ve elektriğin fiyatı 10 misli arttı. Bu manzarada çiftçi kalkınabilir mi? Üretici kazanabilir mi? Hayır. Ancak belli başlı sermaye çevreleri servetini git gide artırıyor” diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.