Zümrüt’te miras tartışması

Zümrüt’te miras tartışması

Zümrüt Apartmanı faciasında eşi ve 2 çocuğunu kaybeden Feriha Ulugülyağcı'nın eşi Seyit Ulugülyağcı'dan kalan 3 milyon TL'lik mirasın tamamını almak için açtığı dava devam ediyor.

Zümrüt Apartmanın çökmesi sonucu ölen Seyit Ulugülyağcı'nın 3 kardeşinin avukatı yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 yıl önce Zümrüt Apartmanı'nın çökmesi sonucu göçük altında kalan Seyit Ulugülyağcı ile çocukları Zeliha ve Abdurrahman Ulugülyağcı'nın öldüğünü, eşi Feriha Ulugülyağcı'nın kurtulduğunu anımsattı.
Seyit Ulugülyağcı'ya ait 3 milyon TL'lik mirasın o dönemden bu yana paylaştırılamadığını, davanın 5 yıldır sürdüğünü belirten avukat, şunları kaydetti:
''Adli Tıp, ölüm saati tespitinin zor olduğu bu tür göçüklerde genellikle herkesin birlikte öldüğüne dair rapor düzenler. Bu durumda baba ve kızı Zeliha aynı anda öldüğü için miras ikiye bölünür ve Seyit Ulugülyağcı'nın eşi ile kardeşleri arasında pay edilir. Zeliha babasından sonra ölmüş olsaydı mirasın tamamı anne Feriha'ya kalacaktı. İşte burada sorun başlıyor. Apartman çöktüğünde Konya'da bir televizyon kanalı Seyit'in Ulugülyağcı'nın kızı Zeliha'nın yaralı kurtulduğunu, tedavi gördüğü hastanede öldüğünü duyurmuştu. Bu yanlışlığı delil gösterip mirasın tamamını almaya çalışıyorlar. Aslında bir bilgi hatası miras tartışmasını bu boyutlara taşıdı. O dönemde Zeliha göçük altından yaralı çıkarılmamıştı. Zeliha'nın babasından sonra öldüğünü ispat etmeye çalışıyorlar.''
Feriha Ulugülyağcı'nın açtığı miras davasının mahkeme tarafından reddedildiğini ifade eden avukat, ''Yargıtay da yaklaşık 1,5 ay önce, olayla ilgili Adli Tıp raporu alınmadığı gerekçesiyle kararı geri gönderdi. Adli Tıp bu konuda nasıl bir rapor düzenleyecek merak ediyoruz. Zeliha'nın sonra öldüğüne dair elde hiçbir bulgu, veri yok. Tek delil televizyon kanalında muhabirin yaptığı hata'' dedi.
Avukat, Seyit Ulugülyağcı'nın kardeşlerinin mirası eğitim kurumlarına bağışlayacağını söylediğini, eşi Feriha'nın da aynı düşüncede olduğu yolunda açıklama yaptığını belirterek, ''İki taraf da mirası eğitim kurumlarına bağışlayacağını söylüyor ama uzlaşma sağlanamadı. Feriha Ulugülyağcı, paranın tamamını aldıktan sonra bağışlayacağını söylüyor. Kardeşleri de iki tarafın da davadan çekilmesi ve paranın tamamının bağışlanmasından yana'' diye konuştu.
Feriha Ulugülyağcı'nın avukatı ise yargı sürecinin devam ettiğini kaydederek, davayla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.