Zirve Yayınevi davasında 7 ilde arama

Zirve Yayınevi davasında 7 ilde arama

Zirve Yayınevi davası kapsamında 6 ilde arama yapılıyor. Prof. Zekeriya Beyaz ve Prof. Şahin Filiz'in yanı sıra Ankara'da da Prof. Abdurrahman Küçük'ün evi aranıyor

Polis, Zirve Yayınevi davası kapsamında İstanbul, Ankara, Malatya, Konya, Trabzon, Antalya ve Adana illerinde bazı adreslerde arama yapıyor.
İlahiyatçı Prof. Zekeriya Beyaz ve Prof. Şahin Filiz'in yanı sıra Ankara'da da Prof. Abdurrahman Küçük'ün evi aranıyor.
Bir televizyon kanalına aramalar konusunda açıklama yapan Prof. Zekeriya Beyaz, aramanın misyonerlikle ilgili çalışmalarıyla ilgili olduğunu söyledi.
Beyaz, Fethullah Gülen ve Said-i Nursi hakkında kitap yazdığını da ifade etti.
PROF. DR. ZEKERİYA BEYAZ'IN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin olarak Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın da aralarında bulunduğu bazı kişilere ait adreslerde arama yapılıyor.
Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın Esenler Fevzi Çakmak Mahallesi'ndeki evine gelen polisler arama başlattı.
Değişik illerde bazı kişilere ait adreslerde aramalar yapıldığı öğrenildi.
PROF. KÜÇÜK'ÜN EVİNDE ARAMA YAPILIYOR
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin olarak, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Küçük'ün evinde arama yapılıyor.
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, soruşturma kapsamında sabah saatlerinde, Küçük'ün Eryaman'daki evinde arama başlattı.
Edinilen bilgiye göre, Prof. Dr. Abdurrahman Küçük hakkında tutuklama kararının olmadığı sadece arama kararı bulunduğu öğrenildi.
Öte yandan ilahiyatçı profesör Şahin Filiz'e ait adreste de arama yapıldığı bildirildi.
Soruşturma kapsamında, İstanbul, Ankara, Malatya, Antalya, Konya, Trabzon ve Adana'da aramalar yapılıyor.
PROF. DR. KÜÇÜK: SORUŞTURMADA ADI GEÇENLERLE BENİM UZAKTAN YAKINDAN İLGİM YOK
Ergenekon soruşturması kapsamında evinde arama yapılan Prof. Dr. Abdurrahman Küçük, ''Benim bu tür olaylarla ilgili uzaktan yakından ilgim yok'' dedi.
Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sabah saatlerinden itibaren evinde arama yaptığı Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Küçük, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda evinde arama yapıldığını belirten Küçük, ''Malatya'daki cinayetle ilgili olarak arama kararı var. Kitaplara, dergilere, bilgisayar kayıtlarına bakıyorlar. Benim bu tür olaylarla ilgili uzaktan yakından ilgim yok'' diye konuştu.
Kendisinin bilim adamı olarak misyonerlik konusunda araştırmalar yaptığını ve kitaplar yazdığını söyleyen Küçük, ''Zirve Yayınevi cinayetinde adı geçenlerle bir ilgim yok. Onları ne tanırım ne de telefonla konuştum'' ifadelerini kullandı.
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ŞAHİN FİLİZ'İN KAMPÜSTEKİ LOJMANINDA ARAMA YAPILIYOR
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şahin Filiz'in kampüsteki lojmanında arama yapılıyor.
AÜ Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Filiz'in evine gelen polisler, arama başlattı.
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. KADİR ALBAYRAK'IN LOJMANDAKİ EVİNDE VE FAKÜLTEDEKİ ODASINDA ARAMA YAPILIYOR
''Ergenekon'' soruşturması kapsamında incelenen Zirve Yayınevi cinayetine ilişkin olarak, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Albayrak'ın lojmandaki evinde ve fakültedeki odasında arama yapılıyor.
Alınan bilgiye göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Doç. Dr. Albayrak'ın ÇÜ Balcalı Yerleşkesi'ndeki evi ile fakültedeki odasında arama başlattı.
Doç. Dr. Albayrak'ın üniversitede dinler tarihi ve metodolojisi, mukayeseli halk inançları, dinlerarası ilişkiler ve diyalog imkanları konularında lisans ve yüksek lisans dersleri verdiği öğrenildi.
AYRINTILAR GELECEK
BEYAZ'IN EVİNE GELEN TORUNU VE ESKİ DAMADI İÇERİ ALINMADI
Zirve Yayınevi soruşturması kapsamında Prof. Dr. Zekeriya Beyaz'ın evinde başlatılan aramalar sürüyor. Aramaları öğrenen Zekeriya Beyaz'ın torunu ve eski damadı da eve geldi. Ancak aramalar sürdüğü için içeriye girişlerine izin verilmedi. Beyaz'ın eski damadı Oktay Şahin, aramaları öğrenince eve geldiklerini belirtti. Basın mensuplarının sorularını yanıtsız bırakan Beyaz'ın torununun ise sürekli telefonda konuştuğu görüldü.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.