Zalime ayakkabı fırlatın

Zalime ayakkabı fırlatın

Başörtüsüne özgürlük eyleminin 67. haftasında, İslam ümmeti Busha ayakkabı fırlatan Zeydi olmaya davet edilerek, Bugünler zalime ayakkabı fırlatma günleridir denildi

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu’nun gerçekleştirdiği başörtüsüne özgürlük eyleminde 67. hafta geride kaldı. Kayalıpark’ta gerçekleştirilen eylemin gündeminde ABD Başkanı Bush’a ayakkabısını fırlatan Iraklı gazeteci Zeydi vardı.
Platform adına açıklamayı yapan üye Musa Kazım Yılmaz, Iraklı gazeteci Zeydi’nin fırlattığı ayakkabıyla hem zalimi aşağıladığını, hem de mazlumların direniş ruhunu, zafer umudunu canlandırdığını belirtti. Zeydi’nin bu eylemini, işgal altındaki toprakların kurtuluşunun müjdesi olarak algıladıklarını ve eylemi tebrik ettiklerini vurgulayan Musa Kazım Yılmaz, İslam ümmetini de olaylara sadece seyirci ve görüntü alan bir gazeteci tutumundan çıkmaya, sorumluluğunu üzerine alan bir Zeydi olmaya davet etti.
İSRAİL BÜYÜKELÇİSİNİ KARŞILAYANLARA TEPKİ
Temiz toprakların kirli ayaklarla kirlenmeyeceğini ancak yüreklerin, zalimlerin toprağa her basışından incindiğine işaret eden Musa Kazım Yılmaz, şöyle devam etti: “Kardeşlik ve dostluk zor günlerde belli olur. Terör devleti İsrail’in katliamlarını artırdığı bugünlerde, şehrimize İsrail büyükelçisinin gelmiş olması kamuoyu vicdanında büyük tepkilere sebep olmuş; kendisine protokolün gösterdiği ilgi, insanlık onur ve erdemini kaybetmemiş yüreklerde büyük tepkilere sebebiyet vermiştir. Hangi gerekçeyle olursa olsun, zalimin elini sıkmak hem ellerin kirlenmesine hem de yüreklerin kirlenmesine sebep olur. Siyasal ve dünyevi menfaatlerin hiçbirisi, bu yürek kirliliğine mazeret teşkil edemez. Etmemelidir de!”
Musa Kazım Yılmaz, kutsal topraklardan olan, ilk kıblegahımız Mescid-i Aksa’nın işgal altında, onun mazlum halkının ise ambargo sonucunda ölümle karşı karşıya olduğunu hatırlatarak, “Gazze, acının ve ızdırabın başkenti olmuşken, ümmetin suskunluğu zalimlerin zulmüyle birlikte, Gazze’deki yeni dramların sorumlusu olacaktır. İslam ümmeti bu mel’un ambargoyu hiçbir suretle kabul edemez. Ve sorumlularını da affetmeyecektir” diye konuştu.
BUGÜNNLER, ZALİME AYAKKABI FIRLATMA GÜNLERİDİR
Yılmaz, “Kudüs fatihi, özgürlük savaşçısı, Selahaddin Eyyubi’nin torunları; haçlı müttefiki, terör devleti İsrail’in yanında olan ve onların zulümlerine imkan tanıyan hiçbir tutumu ve davranışı kabullenmeyecek, tarihin kendilerine yüklediği misyonu yerine getireceklerdir. Bugünler –başta Gazze olmak üzere- kardeşliğin, insanlığın sorumluluk yüklediği tüm mazlum halklarla birlikte ve dayanışma içerisinde olma günleridir. Kardeşliğimizi, erde ve onurumuzu gösterme günleridir” diyerek, sözlerini şöyle tamamladı: “İnsanlığı ve İslam ümmetini elinden gelen tüm çaba ve gayretleri göstermeye, zulmün her türlüsüne ‘dur’ demeye davet ediyoruz. Mazeretler ve bahaneler şeytanın dünya hayatını süslü göstermesinden başka bir şey değildir. Ve bugünler zalime bir ayakkabı fırlatma günleridir! Ateş olsun diye yüreklerine. Yalın ayak kalma pahasına.”
ALİ SAİT ÖGE

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.