‘Yüzleri güldüreceğiz’

‘Yüzleri güldüreceğiz’

Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Özkafa: Konyayı yeniden en ucuz şehir olma özelliğine kavuşturacağız. Suyun metreküpünü 1 liraya, şehir içi ulaşımı ise 70 kuruşa düşüreceğiz

Şehrin yönetimine yeniden talip olan Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa, geçmiş dönemlerde Konya’ya üç farklı su şebekesi kurduklarını hatırlatarak, bu şebekelerden birinde normal musluk suyu aktığını, ikinci şebekeden ücretsiz musluk suyu ve üçüncü şebekeden de damacana suyu kalitesinde ‘tatlısu’ aktığını ve tatlı suyun da vatandaşlarca ücretsiz tüketildiğini söyledi.
İki dönem Karatay Belediye Başkanlığı bir dönem de Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Özkafa yeni dönemde su ile ilgili de önemli bir iddia ortaya koydu. Konya’nın yeniden Türkiye’de suda en ucuz büyükşehir unvanını yakalayacağını söyleyerek, “Eğer görevde kalmış olsa idik,  her bir ailenin bütçesine 5 yılda 900 TL katkıda bulunmuş olacaktık. Bu, yılda 180 TL eder. Nasip olur da göreve gelirsek, Konya’yı yeniden su, ekmek ve ulaşımda en ucuz büyükşehir haline getireceğiz. Suyun metreküpünü 1 lira yapacağız” dedi
ULAŞIMA ÇOK YÖNLÜ ÇÖZÜM
Ulaşım konusunda da iddialı projeler sunan Özkafa, Konya’nın, büyükşehirin avantajını, küçük şehrin rahatlığını taşıyan şehir olması gerektiğini ifade ederek, “Konya’nın trafik ve toplu ulaşımını bir bütün olarak ele alıyoruz. Öte yandan Türkiye’de ilk kez uygulanacak PARKKART sistemi ile de park sorunun ortadan kaldırıp, park kültürünü hayata geçireceğiz. Konya’yı metro ve metrobüs ile tanıştıracak, banliyö hattı kuracağız. Ulaşımı 70 kuruşa indireceğiz. Ekonomik sıkıntının had safhada olduğu bu dönemde, krizin atlatılmasında her kuruma büyük görev düşüyor. Biz de bu göreve talibiz” diye konuştu.
Özkafa, toplu ulaşım ve trafiği bütün olarak ele aldıklarını belirterek, projelendirdikleri Yeni Çevre Yolu ile transit araç trafiğini tamamen şehir dışına alacaklarını, böylece kaza riski ve sıkışıklığı bertaraf edeceklerini söyledi.
Ekmekte fiyatla birlikte kalitenin öne çıktığını hatırlatan Özkafa, “Gıda güvenliği, nesil güvenliği kavramı ile birlikte anılır olmuştur. Belediyeler vatandaşların kaliteli, hijyenik gıda tüketimlerinden de sorumludur. Bu çerçevede tahıl başşehri Konya’da en güzel ekmek yenilecektir” dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.