Yerlikaya: Güreşe hizmet için varım

Yerlikaya: Güreşe hizmet için varım

Türkiye Güreş Federasyonu'nun (TGF) Olağan Genel Kurulu'nda Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonu güreşçi Hamza Yerlikaya başkanlığa seçildi.

Türkiye Güreş Federasyonu'nun (TGF) Olağan Genel Kurulu'nda Avrupa, dünya, olimpiyat şampiyonu güreşçi Hamza Yerlikaya başkanlığa seçildi. Büyük Anadolu Termal Otel'de gerçekleştirilen genel kurulda, tek listeyle gidilen seçimlerde, oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıklar açılarak, oy sayma işlemine geçildi. Genel kurulda, kullanılan 199 oyun 172'sini alan Hamza Yerlikaya, 1923 yılında kurulan Türkiye Güreş Federasyonu'nun 45. başkanı oldu. Sandıklardan 21 geçersiz 6 da boş boş çıktı.

Güreş Federasyonu'nun yeni yönetim, denetleme ve disiplin kurulları şu isimlerden oluştu: Yönetim Kurulu: Ali İhsan Ölmez, Hamdi Topçu, Yüksel Seçkin Saruhan, Osman Develioğlu, Ünsal Sertoğlu, Metin Kilçi, Nail Erdoğan, Haydar Kemal Kurt, Latif Çakmak, Ali İhsan Kabakçı, Mehmet Genç, Ali Rıza Koç, Hüseyin Sözlü, Mehmet Genç Denetleme Kurulu: Selahattin Uyan, Zeki Gül Disiplin Kurulu: Bülent Çiçekçi, Ethem Acar, Üzeyir Özdemir, Muhammet Numan Ergin, Fatih Arslan.
Güreş'in yeni patronu Avrupa, dünya ve olimpiyat şampiyonu Hamza Yerlikaya, uzun yıllar ferdi olmaktan büyük bir onur ve heyecan duyduğu güreş camiasına şimdi de başkanlık sorumluluğu ile hizmet vermeye hazırlanmanın, aday olmanın tarifsiz heyecanını yaşadığını belirtti. ''Koca Yusuflar, Adalı Haliller ve Yaşar Doğular ile aydınlanan bu şanlı yolda, yeni kuşağın bir temsilcisi olarak sorumluluğumun ne denli ağır olduğunu da biliyorum'' diyen Yerlikaya, şöyle devam etti:

''Bugüne kadar özellikle güreş söz konusu olduğunda hiç bir görevden kaçmadık. Gerektiğinde taşın altına sadece elimizi değil, yüreğimizi de koyduk. Hem elimizden hem yüreğimizden gelen ne varsa yaptık. Bundan sonra da ömrümüz oldukça, vasfımız ve unvanımız ne olursa olsun hizmete devam edeceğiz. Çünkü biz dünya minderlerinde Türk güreşçisinin başı her daim dik olsun, milletçe büyüttüğümüz umudun da şanın da şerefin de sırtı asla yere gelmesin istiyoruz.'' Yerlikaya, her biri birbirinden değerli çalışma arkadaşlarıyla, aynı ilke ve hedefler doğrultusunda, gece-gündüz durmadan çalışacaklarını ifade ederek, ''Böylece hep birlikte Türk güreşini en ileri, en yüksek noktalara taşıyacağız. Türk güreşinin şanını tüm dünyada güreşçilerimizin yeni, büyük başarılarıyla taçlandıracağız'' ifadelerini kullandı.

Türk güreşine hizmet için var olduklarını ve bunun için hazır olduklarını kaydeden Yerlikaya, konuşmasını şöyle tamamladı: ''Sorunları, sıkıntıları, eksikleri biliyoruz. Antrenörümüzün, hakemimizin, yöneticimizin, kulüplerimizin ve sporcumuzun ne durumda olduğunu da elbette çözümü ve yapılması gerekeni de. Bu yolda hiç bir mazerete sığınmayacak, hiç bir bahane aramayacağız. Geçmişi karalama yoluna hiç başvurmayacak, öyle bir basitliğe asla düşmeyeceğiz. Her zaman çözüm odaklı düşüneceğiz. Biz bunun için kollarımızı sıvadık ve vakit kaybetmeye asla tahammülümüz yok.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.