Vali Tuna: Korkmaz'ın Ölümüne Sebep Olanlar Karşılığını Bulacak

Vali Tuna: Korkmaz'ın Ölümüne Sebep Olanlar Karşılığını Bulacak

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz´ın ölümüyle ilgili biri polis memuru, 4 kişinin tutuklanması olayını değerlendirdi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Gezi Parkı eylemleri sırasında uğradığı saldırı sonucu yaşamını yitiren Ali İsmail Korkmaz´ın ölümüyle ilgili biri polis memuru, 4 kişinin tutuklanması olayını değerlendirdi. Vali Tuna, suçu devlete atan bir anlayışın gerçekleri yansıtmadığını dikkat çekerek, sorumluların cezalandırılacağını kaydetti. Tuna, "Kim ne yaptıysa tabi ki yaptığının karşılığını bulacaktır. Biz bunu polis yapmadı demiştik, yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde." dedi.

Ali İsmail Korkmaz´ın ölümüyle ilgili, olay günü fırın önünde bir eylemciyi darp eden biri polis 4 kişi tutuklandı. Yaşanan tutuklamaları değerlendiren Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, yargılama sürecinin devam ettiğini belirtti. Suçu devlete atalım diye düşünen bir grubun söylemlerinin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Tuna, "Bir kere şu net ortaya çıktı. Birilerinin iddia ettiği gibi, belki öyle olmasını arzu ediyordu o insanlar, örtbas edelim, suçu devlete atalım diye. Böyle bir şey olmadığı ortaya çıktı. Devletin bütün birimleri ciddi bir şekilde çalışıyor ve kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan adli mekanizmanın önüne çıkartıyorlar. Bu bir kere ortaya çıktı. Biz bunu polis yapmadı demiştik, yine o sözümüzün arkasındayız. Burada ağırlıklı olarak sivil kişiler işin içinde." diye konuştu.

Olaya karışmış olanlar hakkında gerekli işlemlerin yapıldığını belirten Vali Tuna, "Büyük bir teşkilatın içinde buna karışmış maksadını aşan veya haddini aşan görevlilerimiz olabilir bununla ilgili gereken yapılır demiştik. Gereken de yapılıyor hem idari soruşturma açılıp görevden uzaklaştırıldı, hem de şuanda adli mekanizmalarca bir tutuklama yapıldı. Çok fazla konuşmamak lazım yani işi adli mekanizmalara emanet etmek lazım. Süreç bekli yavaş ilerliyor ama emin adımlarla ilerliyor. Artık teknoloji biliyorsunuz çok ilerledi. İşi ne kadar karartmaya çalışsanız da karartamazsınız. Dolayısıyla kim ne yaptıysa tabi ki yaptığının karşılığını bulacaktır. O noktada vatandaşımız bundan müsterih olsun diyoruz. Devletimiz mağduriyetleri önleyecektir." şeklinde konuştu.
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.