Ünal Aysal'a saygı duyulmalı

Ünal Aysal'a saygı duyulmalı

Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç, başkan Aysal ile arasında bir sorun olmadığını söyledi

Sarı-kırmızılı kulübün Dedeman Otel'de düzenlenen aylık olağan divan kurulu toplantısında konuşan Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç başkan Aysal ile arasında bir sorun olmadığını Aysal ile farklı bir yapı içinde birlikte olduklarını, ara sıra bir araya geldiklerini ve dertleştiklerini belirtti.

Ünal Aysal'ın başkanlığı döneminde Galatasaray'ın borçlarının azaldığını anlatan Kıraç, ''12 sene üst üste borçlanan ve 10 milyon lira ile başlayıp, en son rakamı borç olarak 327,7 milyon dolara kadar çıkaran bir Galatasaray vardı. Bu Galatasaray, bu idare heyeti süreci içinde, bu borcunu 210 milyon dolara indirdi, artı teminat toplamı olarak verdiği 850 milyon 500 bin doları 587,7 milyon dolara indirdi'' diye konuştu.

Bir dönem Galatasaray'ın bankalarda çekle ödeme yapamadığını vurgulayan İnan Kıraç, ''Hepimizin hatırındadır. Bir devre Galatasaray bankalardan çekle ödeme yapamıyordu. Dolayısıyla bugün o noktadan bu noktaya gelmiş bir Galatasaray ve onun başındaki başkana yalnız saygı duyulur ve onun yanında birleşilir. Ona yardım edebilirim, ne zaman isterse de emrindeyim'' ifadelerini kullandı.

-''Tek gücümüz, beraberliğimiz''-
İnan Kıraç, birlik ve beraberliğin Galatasaray'da hep başarıyı getirdiğine vurgu yaparak, yöneticilere başkanın etrafında birleşmeleri tavsiyesinde bulundu.

Başkana sahip çıkıldığı müddetçe sistemin daha iyi yürüyeceğini anlatan Kıraç, şöyle konuştu:
''Tek gücümüz, beraberliğimiz. Galatasaray ne zaman tek güç olduysa yapamadığı hiçbir şey olmamıştır. Hep başarılı olmuştur, hep örnek olmuştur ve Türkiye'nin göz bebeği olmuştur. Burada yönetim kurulundaki genç arkadaşlarıma bazı tavsiyelerim var. Ne olur ve ne olur, lideriniz etrafında, başkanınızın etrafında birleşin. Herhangi bir toplantının çok faydalı geçmesi için o toplantının insanlarının severek gelmesi lazım. Netice almak istiyorsanız beraber olmanız lazım. Tabii ki her görüşü paylaşmak mümkün değildir ama liderin etrafında olma mecburiyetiniz var. Birleştirmek ve beraber olmak sizlerin vazifeniz. Siz başkanınıza sahip çıktığınız müddetçe sistem daha iyi yürüyecektir.''

Galatasaray'ın sahip olduğu şirketlerin kurumsallaşmasının çok önemli olduğunu anlatan Kıraç, ''Bir bakkal dükkanı idare ediyormuş gibi bu yapıyı başı boş bırakmak mümkün değildir'' dedi.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nin 4'te 1'inin kulübe ait olduğunu bildiğini ifade eden İnan Kıraç, bu arazinin ne pahasına olursa olsun alınması gerektiğini anlattığı konuşmasında, Galatasaray Adası'nın da son 3-4 yıl içinde yapılan yatırımlarla büyük bir noktaya geldiğini belirterek, ''Buranın da tek sorunu bence oranın hukuki bütün müsaadelerinin alınmasıdır. Bugün işletmeci olan arkadaşımız bunu yapma gücüne sahiptir ve ona bunu yaptırmamız lazım. Onunla küçük hesaplar peşinde gidip sorun çıkartmamak en doğru karardır'' diye konuştu.

Riva arazisi konusuna da değinen Kıraç, bu arazide okul sahasına ayrılan bölüme Galatasaray Eğitim Vakfı Anaokulu yahut bir sportif okulu, vakıf olarak yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Ne kendisinde, ne de eğitim vakfında Galatasaray Sportif AŞ'ye ait hisse bulunmadığını anlatan İnan Kıraç, ''Çok bağış alıyoruz, bunlar arasında da tek bir hisse yok. Kaldı ki bu hisselere gerek şahsen İnan Kıraç olarak, gerek Galatasaray Eğitim Vakfı olarak almakta hiçbir sorunumuz yok. Herhangi bir yerden izin almadan bu hisseleri alabilirim, vakıf da alabilir. Sebebi, vakıf yapısı içinde Galatasaray Sportif AŞ ile herhangi bir ilgimiz olmadığı gibi, hiçbirimiz de idare heyetinde değiliz'' şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.