Uludağ Bungalov Evlerle Dört Mevsim Hizmet Verecek

Uludağ Bungalov Evlerle Dört Mevsim Hizmet Verecek

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Uludağ’da yapımı devam eden gişe ve bungalov tipi ev inşaatlarını yerinde inceledi.

Bursa Valisi Şahabettin Harput, Uludağ’da yapımı devam eden gişe ve bungalov tipi ev inşaatlarını yerinde inceledi. Doğayla uyumlu şekilde yapılan milli park giriş kapısı ve gişe inşaatını inceleyen Harput’a, Orman 2. Bölge Müdürü Yahya Güngör de eşlik ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Bu sene başlanan Uludağ giriş kapıları ve nokta çalışmalarının bitmek üzere olduğunu belirten Vali Harput, “Orman Bakanlığımız ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, bu sene Uludağ’a yakışır bir şekilde girişini düzenlemeye karar verdi. Projede, öncelikli iki giriş ve bir çıkışlı, rahat bir ulaşım imkanı veren kapı. Onun yanında giriş ve çıkış yapacak insanların normal ihtiyaçlarını giderip kontrol kimliklerini bildireceği ve bilgi alabilecekleri iki ayrı nokta. Bunun yanında iki güzel çalışma daha gerçekleşecek. Bunlardan biri, yolun dört bir tarafında sekiz dükkân bulunacak. Burada bir taraftan bölge insanı kendi yöresel ve organik ürünlerini pazarlayabilecek, bir taraftan da bölgeye gelen insanlar hediyelik eşya alıp ihtiyaçlarını giderebilecek.” dedi. Ayrıca bölgeye yapılacak bir kafeteryanın da ihtiyaca cevap vereceğini anlatan Harput, bu işler için yaklaşık 2 milyon lira harcanacağını kaydetti.

Bungalov tipi evlerin inşaatını da gezen Harput, “Uludağ'da özellikle yaz sezonu için hem Bursalı hem dışarıdan gelecek vatandaşlarımızın huzur içinde kamp yapabileceği, dinlenebileceği, tatil yapabileceği nezih mekânların ihtiyacı hep gündemde kaldı. Bunun için Orman Bakanlığımız ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü marifetiyle Çobankaya ve Sarıalan bölgesinde ayrı modellerde 60 adet bungalov tipi inşaatın yapılmasına karar verildi.” şeklinde konuştu. Şu anda Çobankaya bölgesinde çalışmaların devam ettiğini aktaran Vali Harput, “Eylül sonunda 20 tanesinin inşaatını bitirip açılışını yapacağız. Bu evlerin bir bölümü de Sarıalan’da yapılacak.” dedi. Uludağ’ın dört mevsim hizmet verecek potansiyele sahip olduğunun altını çizen Harput, bu zamana kadar bu yönde önemli sıkıntılar yaşandığını söyledi. Uludağ’ın ikinci bölgesindeki planların bitirilip özellikle spor kompleksi inşaatların kesinleştiğini de ifade ederek, bu hizmetlerin yapılmak üzere Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmesinin, birinci ve ikinci bölgedeki entegrasyonu hızlandıracağını vurguladı.

ULUDAĞ'A YENİ KAYAK TESİSLERİ

Vali Şahabettin Harput, Sarıalan dışında Alaçam bölgesine de Milli Parklar marifetiyle bir telesiyej ve kayak projesinin devam ettiğini belirterek, “Aynı zamanda dünyanın en büyük, güzel, muhteşem kayak pistlerinin birisini de bölgemize kazandırma yolunda çok ciddi adımlar atıldı. Bursa’ya ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” dedi.
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.