Türkiye için çok ciddi uyarı ve çarpıcı analiz!

Türkiye için çok ciddi uyarı ve çarpıcı analiz!

Bir Türkiye-İran savaşı çıkarmak için teşvikler yapıldığını söyleyen Sedat laçiner, böyle bir durumda 50-100 yıl Türkiye'yi unutun uyarısında bulundu.

TRT Haber'de yayınlanan Açı programına konuk olan, Uluslararası İlişkiler ve Güvenlik Uzmanı Sedat Laçiner, patriot füzeleri ve Türkiye'nin içinde bulunduğu duruma dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hızlı uçak, uydu sistemleri v.b konularda siyasi iradeye talepte bulunması, baskı yapması gerektiğini savunan Sedat Laçiner, son 10 yılda intihar eden asker sayısının şehit askerlerin sayısından fazla olduğunu söyledi ve "Bugüne kadar ordumuzun bunları dert ettiğini görmedim" diye konuştu.

Güvenlik Uzmanı Laçiner, şuan da ciddi gelişmelerin olduğunu, Hükümet ve Genelkurmay'ın birlikte eksikleri belirlediklerini söyledi. Laçiner, kendi füze sistemimizi kurmak için TÜBİTAK ile çalışmalara başlandığını ifade etti.

Ortadoğu'da yaşanan yüksek tansiyona dikkat çeken Laçiner, İran, Suriye ve Rusya gibi füze sistemleri olan ülkelerin olduğu bölgede kendimize ait savunma sisteminin de füze sisteminin de olması gerektiğini ifade ederek, "Daha az orduevi daha fazla füze sistemi" dedi...

"Herkeste füze var, biz ise savunma sistemi alıyoruz. Şuan da herkes silahını birbirine doğrultmuş durumda siz ise ellerini kaldırmış beklemektesiniz." diyen Laçiner, Türkiye'nin tercih etmediği bir noktada olduğunu ve çıkmanın da kolay olmadığı cenderenin içinde bulunduğunu söyledi.

Sedat Laçiner, dikkat edilmesi gereken önemli hususlar ile ilgili şunları söyledi:

"Yarının Türkiye'si için bu ateş çemberinde dikkatli olmak lazım Türkiye-İran savaşı çıkarmak için İngilizce makaleler yayınlanıyor, teşvikler yapılıyor. Bu olursa 50-100 yıl Türkiye'yi unutun... Ama İran ve Mısır değişim yaşar, Türkiye içinde bulunduğumuz bu karmaşık dönemi atlatır ve ateş çemberini geçerse, baharın yıldızı olur. Ama şu geçtiğimiz günlerden başarıyla çıkmamız lazım."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.