Türk milleti ile alay ettiler

Türk milleti ile alay ettiler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Evren ve Şahinkaya'nın vermiş olduğu ifadeler sahte kahramanlık gösterileridir ve Türk milleti ile alay etmektir dedi

Hitit Üniversitesi’nce düzenlenen ‘’Türkiye’nin Batılılaşma Serüveni’’ konulu konferansa katılmak üzere Çorum’a gelen Çelik, program öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘’12 Eylül askeri müdahalesi sanıkları Tahsin Şahinkaya ve Kenan Evren’in ifadelerinin sorulması üzerine Çelik, “Sayın Evren’in, sayın Şahinkaya’nın yaşı itibarıyla elbette büyük cezalar alması ve cezaevlerinde sürünmeleri kimse tarafından beklenmiyor. Bu 12 Eylül davası sembolik bir davadır” diye konuştu.

Çelik, şöyle devam etti: “Hem sayın Evren’in hem sayın Şahinkaya’nın vermiş olduğu bu ifadeler, ‘bugün olsa yine yaparız’ demeleri, bana kalırsa birer sahte kahramanlık gösterileridir ve Türk milleti ile alay etmektir. Elbette bağımsız mahkemeler bu konularda kararlarını verecekler ama ben bu tavrı çok yadırgadığımızı, bu duruşu çok yadırgadığımızı ifade etmek istiyorum.

‘Efendim biz teşebbüs etmedik, ihtilali gerçekleştirdik’ diyorlar. İhtilali yasaklayan bir şey söylemiyorlar. Tekrar söylüyorum, bu, suçüstü yakalanan bir insanın pişkinliğinden başka bir şey değildir ve bütün kamuoyunun da ben böyle düşündüğüne eminim.’’


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.