Tunceli Barosu'ndan Avukat Ömer Kavili'ye Yapılan Saldırıya Kınama

Tunceli Barosu'ndan Avukat Ömer Kavili'ye Yapılan Saldırıya Kınama

Tunceli Barosu, İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Avukat Ömer Kavili’ye yapılan saldırıyı yazılı bir açıklama ile kınadı.Tunceli Barosu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İstanbul...

Tunceli Barosu, İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Avukat Ömer Kavili’ye yapılan saldırıyı yazılı bir açıklama ile kınadı.

Tunceli Barosu tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkan Yardımcısı Av. Ömer Kavili takip ettiği duruşma bitiminde, adliye içerisinde kolluk tarafından saldırıya uğramıştır.D emokratik hukuk devleti iddiasının kurucu bileşeni olan savunma mesleğine yönelen bu saldırı, yurttaşın devlet karşısındaki güvencesi olan savunma hakkına gerçekleşen bir saldırıdır. Söz konusu saldırının kamuoyunun yakından takip ettiği bir dava sırasında ve üstelik adliye koridorlarında gerçekleştiriliyor olması pervasızlığın geldiği boyutu gözler önüne sermektedir. Yaşam hakkı, demokratik hak ve özgürlük talep edenlerin adalet beklentisiyle gittiği bir kurumda, kolluk tarafından bu hakların savunuculuğunu üstlenen meslektaşımıza gerçekleşen bu saldırıyı kınıyoruz. Meslektaşımıza yapılan saldırının sorumlularının hesap vermesi için sürecin takipçisi olduğumuzu tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.