Tüm İlçelere Tarımsal Destek

Tüm İlçelere Tarımsal Destek

Konya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde üretimi artırmak ve çiftçinin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla tarıma ve tarım projelerine destek veriyor.

Bölgeler arası gelişmişlik farkının giderilmesi ve kırsal alanlarda yaşayanların desteklenmesi için tarıma ve tarım projelerine destek veren Konya Büyükşehir Belediyesi, fide ve fidan desteklerini sürdürüyor.

"BELEDİYECİLİKTE İLK KEZ TARIMSAL DESTEK VERİLİYOR"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yeni Büyükşehir Yasası ile Büyükşehir Belediyesi’nin Konya’nın tamamına hizmet verdiğini hatırlatarak, özellikle kırsal bölgelerde üretimi artırmak ve çiftçinin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla belediyecilikte bir ilk olarak üreticiye fide ve fidan desteği yaptıklarını dile getirdi. 2015 yılında 10 milyon liralık bir kaynağı tarımsal desteklemeler için ayırdıklarını kaydeden Başkan Akyürek, “Özellikle kırsal bölgelerimizde yaşayan insanlarımızı bulundukları yerde mutlu ve müreffeh bir şekilde yaşatmak öncelikli hedeflerimizden biridir. Bunun için kırsal bölgelerdeki çiftçilerimizin gelir seviyelerinin artırılması, bölgesel destekler verilmesi ve böylece topyekün kalkınmanın sağlanması gerekiyor. Bu amacı gerçekleştirmek için Büyükşehir Belediyesi olarak gereken çalışmaları yürütüyoruz” dedi. Her yıl en az 10 milyon liralık bir kaynağın bu tür desteklemeler için ayrılacağını belirten Başkan Akyürek, “Çiftçilerimiz talep ettikçe, üretmeye devam ettikçe biz de Büyükşehir Belediyesi olarak daima onlara destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

"ÜRETMEK SİZDEN DESTEK BÜYÜKŞEHİRDEN"

“Üretmek Sizden Destek Büyükşehir’den” sloganıyla tarımsal desteklerini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde çiftçilere 100 bini aşkın kiraz fidanı ve elma fidanı dağıtıyor. Yine tüm ilçelerde asma fidanlarının dağıtımına başlayan Büyükşehir Belediyesi, çilek fidesi ve yüksek sistem bağ aparatları desteklemelerini ise Nisan ayında başlatacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.