TMO deposundan 300 kamyon hububatı böyle çalmışlar! Mühür detayı pes dedirtti

TMO deposundan 300 kamyon hububatı böyle çalmışlar! Mühür detayı pes dedirtti

Türkiye'ye Merhaba Gazetesi'nin duyurduğu “Çumra TMO'daki büyük vurgun” olayının detaylarına ulaşıldı. Deponun mührü bozularak içeriye girildiği, buğday çalımının gerçekleşmesinden sonra sahte mühür vurulduğu belirlendi.

Tüm Türkiye, ilk olarak Merhaba Gazetesi'nin duyurduğu “Çumra TMO'da büyük vurgun, 67 milyon liralık mahsul çalındı” haberiyle çalkalandı. Olay, kasım ayının başında yaşandı. Toprak Mahsülleri Ofisi'nin (TMO) kiraladığı geçici bir depoda 7 bin 500 ton hububat çalındı. Zararın 67 milyon TL olduğu öğrenildi. Hırsızlığın organize bir olay olduğu üzerinde durulurken, adli soruşturma yürütülüyor. Bu olayın üzerine yeni gelişmeler yaşanmaya da devam ediyor. Deponun mührü bozularak içeriye girildiği, buğday çalımının gerçekleşmesinden sonra sahte mühür vurulduğu belirlendi.

8-2.jpg

300 KAMYONLUK ÜRÜN NASIL ÇALINDI SORULARI SORULUYORDU

Kasım ayının başında çiftçinin binbir emekle ürettiği hububatlar çalındı. Çumra, bu hırsızlık olayıyla çalkalanırken, olayın kamuoyuna yansıtılmaması da dikkatlerden kaçmadı. 7 bin 500 ton hububat, yok oldu. 7 bin 500 tonun ise ortalama 250-300 kamyonluk ürün olduğu hesaplandı. 300 kamyonluk malın nasıl çalındığı da akıllarda soru işareti bıraktı.

HIRSIZLIK OLAYINDAN SONRA SAHTE MÜHÜR DETAYI!

Merhaba Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre hırsızlık olayının yaşandığı deponun kapasitesi 20 bin tonu buluyor. Depodan 7 bin 500 ton ürün çalındığı öğrenildi. Depoya mısıra yer ayırmak için giden ekip, gördüğü manzara karşısında şok oldu ve 67 milyon liralık ürünün çalındığını gördü. 7 bin 500 ton ürünün 250-300 kamyonluk mal olduğu hesaplandı. Olayın ne zaman ve 250-300 kamyonla nasıl yapıldığı, hırsızlık olayı yaşanırken kimsenin görmemesi de akıllarda soru işareti bıraktı. Hırsızlığın organize şekilde yapıldığı gerçeği üzerinde duruluyor. Adli soruşturma ise devam ediyor. Merhaba Gazetesi'nin edindiği bilgilere göre deponun mührü bozularak içeriye girildiği, buğday çalımının gerçekleşmesinden sonra sahte mühür vurulduğu belirlendi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum