Tika’dan, Filistin Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 10 Adet Motosiklet

Tika’dan, Filistin Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 10 Adet Motosiklet

Filistin’in yapılandırılması kapsamında idari, sivil, sosyal alanlar ile ekonomi, tarım ve sağlık gibi çeşitli sektörlerde birçok proje gerçekleştiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen 10 adet tam donanımlı m.

Filistin’in yapılandırılması kapsamında idari, sivil, sosyal alanlar ile ekonomi, tarım ve sağlık gibi çeşitli sektörlerde birçok proje gerçekleştiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından temin edilen 10 adet tam donanımlı motosiklet Ramallah’ta gerçekleştirilen törenle Filistin Emniyet Teşkilatı’na teslim edildi.

TİKA ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde, Filistin Emniyet Teşkilatı mensuplarının, bölgesel güvenlik sorunlarına koordineli ve eşgüdüm halinde mücadele anlayışının geliştirilmesi amacıyla Uluslararası Polis Eğitim İşbirliği Projesi çerçevesinde bugüne kadar 100’ün üzerinde konu başlığında bini aşkın polis eğitim gördü.

“Motorize Polis Timlerinin Eğitimleri” başlığı altında Filistinli polislerin eğitiminin gerçekleştirilmesi esnasında Filistin Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Genel Müdürlük bünyesinde motorlu güvenlik ve eskort timleri oluşturulması ve daha hızlı hizmet verebilmesi amacıyla motosiklet alımına ilişkin talepleri gündeme geldi. Proje kapsamında İsrail emniyetinde dahi bulunmayan üstün özellikli ve tam donanımlı 10 adet motosiklet Türkiye’den temin edilerek Filistin’e nakledilerek Ramallah’ta düzenlenen törenle Filistin Emniyeti'ne teslim edildi.

Törene Türkiye Kudüs Başkonsolosluk Muavini C.Elvan Hacıefendioğlu, TİKA Ortadoğu ve Afrika Daire Başkanı Enver Arpa ve beraberindeki misafirler, Filistin İçişleri Bakan Yardımcısı Muhammed Mansur, Filistin Emniyet Teşkilatı İdarecileri ve personeli katıldı. Filistin adına bir konuşma yapan Filistin İçişleri Bakan Yardımcısı Mansur, Türkiye’nin Filistin’e yapmış olduğu kalkınma yardımlarından dolayı şükranlarını dile getirdi. Filistin İçişleri Bakan Yardımcısı Mansur, Filistin halkı ile Türk halkının kardeşliğini vurgulayarak, verilen desteklerden her daim müteşekkir olduklarını ifade etti.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.