Tedem öğrencilerinden çevreci etkinlik

Tedem öğrencilerinden çevreci etkinlik

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Orman Haftasında Tedem öğrencileri, düzenlenen etkinlikle ağaç dikerek geleceğe nefes olmaya devam ediyorlar.

Tedem Koleji İlkokulu ve Anaokulu Müdürü İlknur Orakcı, öğrencilerine orman sevgisini vermek için ağaç dikme etkinliği gerçekleştirdiklerini belirterek, “Yüzyıllar boyunca çevre insanlar tarafından gelecek kaygısı duyulmadan işlenmiş doğanın zenginliklerinden hiç bitmeyecekmişçesine yararlanmıştır. İnsanın sınırsız beklentileri doğayı aşırı kullanmaya doğaya düşünmeden denemelere girişmesine ve tahribine itmiştir. Üstelik insanoğlu uzun yıllar doğaya verilen zararın farkına olmadan yaşamıştır bu tahribat sonucunda hava, su ve toprak kirlenmesi ile başlayıp bitki örtüsü ve hayvan topluluklarının yok olmasına varan çevre sorunları en azından sorunlarla karşılaşanlarda belli bir gelecek kaygısı uyandırmamıştır. İşte bu gelecek kargasının önüne geçmek amacıyla ilk olarak çocuklarımızı doğaya ve çevreye karşı eğitmeliyiz” dedi.

Orakcı, “Biz Tedem Koleji İlkokulu olarak öğrencilerimize doğa sevgisini, doğa ve doğa sorunlarına karşı farkındalık oluşturmak, doğanın işleyişi ile ilgili temel bilgi ve anlayış geliştirmek, doğaya karşı olumlu davranışlar geliştirilmesini sağlamak, doğa ile ilgili sorunları tanımlama araştırma ve çözme ile ilgili beceriler edilmesini sağlamak ve doğanın korunmasına aktif katılım sağlamaktayız. Ormanlarımızı Koruma Haftasında da her yıl olduğu gibi öğrencilerimiz ile Meram ilçemiz Zer Meram bölgesinde ağaç dikerek geleceğe nefes olmaya devam ediyoruz. Ülkemizin yarınları için bilinçli bireyler yetiştirmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.