Tayvan Büyükelçi'sinden Etso'ya Ziyaret

Tayvan Büyükelçi'sinden Etso'ya Ziyaret

Çin Cumhuriyeti Tayvan Büyükelçisi Taih Siang Cheng, beraberindeki heyetle birlikte Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’na (ETSO) ziyarette bulundu.Eşi Dailei Mar Cheng’in yanı sıra Ticari Ateşe Juanpi Fan, Başkatip Yun Bon Chen ve Uzman Yong Chang’le...

Çin Cumhuriyeti Tayvan Büyükelçisi Taih Siang Cheng, beraberindeki heyetle birlikte Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’na (ETSO) ziyarette bulundu.

Eşi Dailei Mar Cheng’in yanı sıra Ticari Ateşe Juanpi Fan, Başkatip Yun Bon Chen ve Uzman Yong Chang’le birlikte ETSO’ya gelen Büyükelçi Taih Siang Cheng, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Hasan Akal ve Şevket Demir ile yönetim kurulu üyeleriyle bir süre görüştü. Ziyarette konuşan ETSO Meclis Başkanı Özakalın, ülkeler arası ticari heyetlerin bu tür ziyaretlerinin, gidilen ülkenin kaynak ve potansiyellerin öğrenilmesi, yatırım alanların tespit edilmesi bakımından önemli olduğunu belirtti. Özakalın, yerli ve yabancı yatırımcılar için Erzurum’da cazip yatırım imkanlarını bulunduğunu söyledi. Hızla gelişen dünyada yeni pazar imkanlarının araştırılmasının çok doğal olduğunu ifade eden Meclis Başkanı Özakalın, Türkiye-Tayvan arasındaki ticari ilişkilerin henüz istenilen dengede ve seviye olmadığını ifade etti.

Büyükelçi Taih Siang Cheng ise Erzurum ziyaretlerinin bölgenin potansiyellerini görmek açısından faydalı olduğunun altını çizdi. Misafir Büyükelçi, Erzurum'da gördükleri ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını anlattı. Tayvan’ın ekonomik yapısı ve potansiyelleri hakkında da bilgi veren Büyükelçi Cheng, Tayvan’ın küçük bir ada ülkesi olmasına karşılık yaptığı ihracatla dünyada 17. sırada olduğunu, bu durumuyla da Hindistan, Avustralya ve birçok Avrupa ülkesinin önünde olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından Büyükelçi Cheng, Meclis Başkanı Özakalın’a cam bir şekerlik, Başkan Özakalın da konuk Büyükelçi’ye Oltutaşı tespih hediye etti.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.