Tatlı Satan İşyerlerine Bayram Denetimi

Tatlı Satan İşyerlerine Bayram Denetimi

Başakşehir Belediyesinin Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüklerine bağlı denetleme ekipleri yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde şeker, çikolata, tatlı satan işyerleri ile pasta, tatlı, baklava ve unlu mamul imalathanelerini denetledi.

Başakşehir Belediyesinin Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüklerine bağlı denetleme ekipleri yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde şeker, çikolata, tatlı satan işyerleri ile pasta, tatlı, baklava ve unlu mamul imalathanelerini denetledi. Satışların hangi ortamlarda gerçekleştiğine dikkat eden ekipler, iş yerlerinin sağlık karnelerine, iş yeri açma ruhsatlarını da kontrol etti.

Yapılan üretimlerin sağlık kurallarına uygun olup olmadığı; çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadıkları; gıdaların uygun koşullarda saklanıp saklanmadığı, kullanılan ekipmanların temizliği ve ürünlerin taze olup olmadığı konularına hassasiyet gösteren ekipler: Eksik buldukları konuları, hemen müdahale edilmesi gerekenleri firmalara bildirip notlar aldı. Son kullanma tarihlerinin nasıl uygulanıp etiketleneceği ile ilgili uyarılarını sıkça dile getiren, örnek etiketleme ile ilgili fotoğrafları imalathane ve firma sahiplerine göstererek firmalara yardımcı olan ekipler; gıda ile uğraşan işçi ve işverenlerin Başakşehir Belediyesinin düzenlediği Gıda ve Hijyen seminerlerine katılmasını önerdi.

Sadece geçen yıl yapılan seminerlere, Başakşehir'de bulunan esnafın yüzde 45'inin çalışanlarını gönderdiğini belirten yetkililer, "Bu yıl seminerlere katılım daha da artacak, seminerler esnaf için olduğu kadar, Başakşehirliler için de büyük bir şans. Vatandaşların yiyeceklerini hijyen koşullarına uygun ve sağlıklı tüketebilmeleri amacıyla ilçemizde bulunan tüm sıhhi müesseseleri denetleyeceğiz Çalışmaların yıl sonuna kadar tüm gıda işletmelerini kapsayacak." açıklamasını yaptı.
CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.