Tarım sektörüne Özsel Makine imzası

Tarım sektörüne Özsel Makine imzası

1975 yılında Eski Sanayide Özsel Yatağanlı adıyla kurulan ÖZSEL, bugün hem Özsel Yatağanlı hem de Özsel Makine olarak tarım sektörüne büyük katkıda bulunan üretimler gerçekleştiriyor.

Özsel’in başarı dolu geçmişi, kaliteli üretimi ile birçok alanda öncü atılımlara imza atmış durumda. Firma sahiplerinden Ali Özbenim ve oğlu Ahmet Özbenim, başarı dolu tarihçelerini şöyle anlattılar. “1975 yılında eski sanayide Özsel Yatağanlı olarak 250 metrekare bir dükkanda harman makinesi, düz ve damperli römork imalatı ile üretime başladık.  78’de mibzer imalatını ilave ettik. 80’de ekin biçme makinesı ürettik. 1985 yılında Anadolu Sanayii’ne geçtik ve 800 metrekarede faaliyet gösterdik. 2000 yılında ise mevcut 5500 metrekare toplam alanda 2 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda üretime devam ediyoruz. Özsel Makine olarak da 2003 yılında öncüsü olan Özsel Yatağanlı Tar. Mak. San. tarafından hayvancılık sektöründe hitaben silaj makineleri üretimine başlamıştır. 30 yılı aşkın edinilen bilgi ve tecrübeler ışığında sektörde teknolojiyi yakından takip eden araştırma ve geliştirmeye önem veren ve bu değerler doğrultusunda "Silaj Paketleme Tesisi"ni üretip sektörün hizmetine sunarak alanında Türkiye'de bir ilke imza atmıştır.
2000 metrekare kapalı 3500 metrekare açık alanda deneyimli ve yenilikçi kadrosuyla çalışmalarına devam eden firmamız sektördeki Pazar payını artırıp uluslar arası firmalarla rekabet edebilir düzeye ulaşmaktadır. Gelişen pazarın koşullarına uygun olarak verimliliği, kaliteyi ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak yurt içi ve yurt dışı sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilen lider bir firma olmaktır. Özsel Makina 30 yılı aşkın tecrübesiyle uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğü “Silaj Paketleme Makinesi”ni üretmeye başlayarak bir ilke imza atarken, dün sona eren Tarım Fuarı’nda yoğun ilgi gördü.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum