STV suskunluğunu bozdu

STV suskunluğunu bozdu

Şevkat Tepe dizisindeki 'kamyon kasasında peygamber' rüyası olay yaratınca STV karşı atağa geçti. STV haberleri camiaya saldırı olarak gördü.

Samanyolu Televizyonu'nun büyük tepki alan Şevkat Tepe dizisindeki 'Peygamber' sahnesine ne diyeceği merak konusuydu.

Samanyolu'nun sitesi bugün karşı atağa geçti ve 'dizinin ratingleri yüzünden hedef" olduğunu öne sürdü.

Yapılan haberleri 'kara propaganda olarak' niteleyen Samanyolu, "Rüşvet soruşturmasıyla tomar tomar paralar fışkırınca gündemi değiştirmek için Camia'ya saldıran iktidar yandaşı medya pervasızca yalan uyduruyor" iddiasında bulundu.

ÇAĞRI FİLMİNİ İZLEMEDİNİZ Mİ?

Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ise sosyal medya üzerinden açıklama yaptı ve dizideki rüya sahnesinin manipüle edildiğini öne sürdü.

İşte Hidayet Karaca yaptığı açıklama;

"Çamur at izi kalsın" lobisi şimdi de Şefkat Tepe dizimizin "3 hafta evvel yayınlanan" bölümündeki "rüya sahnesini" manipüle ederek kara propoganda malzemesi yapıyor.

Gündem çarpıtmayı amaçlayanlar aslında pekala hem edebiyatta hem sinemada kalplere Peygamber Efendimiz'in (sas) sevgisini aşılamak için gül, yağmur ve nur (ışık) gibi öğelerin kullanıldığını biliyorlar. Konuyla ilgili olarak sadece Çağrı filmini izlemeleri dahi yeterli olacaktır.

STV'DE İLAHİYATÇI HEYETİ VAR

Ancak bazılarının açıkça beyan ettiği üzere dertleri "Efendimiz'in (sas) rüyada görülebileceği gerçeği değil, neden Samanyolu yapımında yer verildiğidir. Bırakın böyle göz önünde bir diziyi, tüm programlarını Kur'an ve Sünnete uygunluğunu denetleyen bir İlahiyatçı heyeti istihdam eden tek yayın grubu olan Samanyolu Yayın Grubu'nun Efendiler Efendisi (sas) ile ilgili hassasiyet göstermemesi söz konusu dahi olamaz. Yalan, iftira ve kara propogandayı meslek haline getirenlerin, dini değerleri umursuyormuşçasına Efendimiz (as) üzerinden saldırması ise ayrıca dikkat çekicidir.Ancak merak etmesinler halk bizi de onları da biliyor. Zaman kimin haklı olduğunu gösterecektir..."

DİZİNİN RATİNGİ Mİ RAHATSIZ ETTİ?

Samanyolu Televizyonu haber sitesi üzerinden de eleştirilere yanıt verdi. Sitede yer alan haberde büyük eleştiri alan sahne için "Şevkat Tepe dizisinin reytingi mi rahatsız etti?" denilerek, rüyada Hazreti Muhammed'in görülmesine dair binlerce örnek olduğunu savundu.

Samanyolu'nun haberinde, "Şefkat Tepe'deki sahneyi dine ihanet gibi göstermeye çalışanlar, benzer bir sahnenin Dünya'nın en önemli yapımlarından biri olan Çağrı filmine de konu edilip, sinema tekniği kullanılarak Peygamberimiz'in (sas) anlatıldığını görmezden geliyor" denildi.

PEYGAMBER IŞIK HUZMESİ OLUR MU?

Samanyolu, olay yaratan sahnede Peygamberin bir 'ışık huzmesi' olarak resmedilmesine gelen eleştirileri de "Sadece sinemeda değil edebiyatta da asırlar boyunca Efendimiz (sas) anlatılırken soyut kalması adına GÜL, YAĞMUR, NUR gibi farklı kavramlardan istifade edilmişti" savunmasını yaptı.

Bu teze dayanak olarak da İlahiyatçı Rıdvan Kızıltepe'nin şu ifadaleri yayınlandı;

-"Soyut olan şeyi siz bir görsel malzemede anlatmaya çalışıyorsunuz müşahaslaştıracaksınız. Ve burada bir takım objelerden istifade edilir ki Çağrı filminde Efendimiz (S.A.S) temsilen bir asa kullanıldı. İşte devenin duruşu kullanıldı. Şimdi ışıkta özellikle bu tip nurani şeylerde dua gibi hemen hemen bütün dünyada kullanılan bu işi resmeden çok önemli tekniklerden bir tanesidir."

333.jpg
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum