Simit: Sonuç belli iktidar değişecek

Simit: Sonuç belli iktidar değişecek

Saadet Partisi GİK Üyesi Adnan Simit, “Bu seçim yapılacak. Ne zaman olursa olsun. Korkunun ecele faydası yok. Sonuç belli ve bu iktidar değişecek. Çünkü toplumsal ve ekonomik anlamda büyük bir çöküş yaşanıyor” dedi

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Adnan Simit, İl Müfettişi Ali Mücevher, Saadet Partisi Konya İl Başkan Yardımcısı İsmail Aydilek, Meram İlçe Başkanı Mutlu Öcal ve beraberindeki heyet, Merhaba Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Büyükeken'i ziyaret etti. Ziyarette ülke gündemine dair meseleler konuşuldu. 

4-2-3-1200x800.jpg

MİLLİ GÖRÜŞÜN OLDUĞU HER OLUŞUM ÜLKEYE ÇOK ŞEY KAZANDIRDI

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Adnan Simit, Saadet Partisi olarak Türkiye'nin 81 ilinde saha çalışmaları yaptıklarını söyledi. Partinin 54 yaşında olduğuna dikkat çeken Simit, “Milli Görüş, ne zaman bir koalisyon içinde olmuşsa, gerçekten ülkeye büyük ve hayırlı hizmetler kazandırmıştır. CHP ile yapılan koalisyonda Kıbrıs Barış Harekatının gerçekleştirilmiş olması, devrim niteliğindedir” dedi. Demirel ile yapılan koalisyonda da ağır sanayi hamlelerinin yapıldığını kaydeden Simit, “Refah Partisi döneminde de efsane belediyecilik anlayışı ortaya konuldu. Konya, bu belediyeciliğin merkezlerinden birisiydi.  Görülmemiş büyük atılımların yapıldığı dönemdi. DYP ile yapılan koalisyon döneminde değil Türkiye'yi, dünyayı sarsan işler yapıldı. D-8'ler kuruldu. Dünyadaki gidişatın seyri değişti. Küresel güçlerin hedefi olduk. Denk bütçe oluşturuldu. Havuz sistemi geliştirildi. Bunların hepsinin bir karşılığı var” şeklinde konuştu. 

1-2 YILDIR ÜLKEDE EKONOMİK FELAKET YAŞANIYOR

“Erbakan Hocanın ardından, iktidarlar sorunlara hep pansuman çözüm bulma yoluna gitti” diyen Simit, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkenin gelişmesinden öte, krizler yaşandı. İthalat, ihracat dengesi sağlanamadı. Üretim seferberliği oluşturulamadı. AK Parti iktidarının ilk 10 yıllık süreci içinde de insanlara yalancı bir bahar yaşatıldı. Ekonomik rahatlık yaşadığını zannetti vatandaş. Oysa Cumhuriyet devrinin ve Milli Görüş anlayışının ülkeye kazandırdıklarının kaymağı yenildi. Birçok şey satıldı. Elde edilen gelirle de kötü gidişat baskılanmak istendi. Hazır paraya dayalı sistem, kilitlendi. 1-2 yıldır ekonomik felaket yaşanıyor. Bu felaketten kurtulmanın yolu piyasaya sıcak para sürmek değildir. Üretime dayalı bir sistem inşa edilmeli, fabrikalar kurulmalı. İnsanlara destek verilmeli. Bugün verilen destekler, paradan para kazanma sistemine hizmet ediyor. Olmaz. Bu kötü gidişatı değiştireceğiz. Bundan sonraki dönemde Milli Görüş iktidarı olacak. Yarım kalan hizmetler tamamlanacak. Vatandaşlarımız bu buhrandan çıkarılacak. Daha önceki tecrübelerimize güveniyoruz.” 

YEREL MEDYA ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇİYOR

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Merhaba Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İbrahim Büyükeken de Saadet Partisi heyetine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Yerel medya kuruluşlarının büyük zorluklar yaşadığına dikkat çeken Büyükeken, medyada dijitalleşme hamlesinin daha da arttığını ifade etti.  

EKONOMİK VE TOPLUMSAL ANLAMDA ÇÖKÜŞ YAŞANIYOR

Saadet Partisi GİK Üyesi Adnan Simit, şu ifadelerle konuşmasını noktaladı: “6'lı masanın aday açıklama konusundaki tavrı net. Seçim kanununun Resmi Gazete'de yayınlandığı gün, 6'lı masanın adayı açıklanacak. 'Bu aday niye açıklanmıyor' deniliyor. Şu an kimsenin adayı yok. Cumhur İttifakı'nın da yok. Tayyip Bey, sadece aday adayı. Aday olup olmayacağı belli değil. Seçimin ne zaman yapılacağı da belli değil. '14 Mayıs'ta yapılacak' deniyor ancak netlik hala yok. Neden haziran'da değil de mayıs'ta. Bunu kestirmek çok zor. Nasıl bir hesap yapılıyor, kimse bilmiyor. Korkunun ecele faydası yok. Bu seçim yapılacak. Ne zaman olursa olsun. Sonuç belli olacak ve bu iktidar değişecek. Çünkü toplumsal ve ekonomik anlamda büyük bir felaket ve çöküş yaşanıyor.  Yazılan senaryo ne olursa olsun hem seçim olacak hem de iktidar değişecek.” 

EMRE ÖZGÜL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum