Sevgi Pınarı hayırda çağlıyor

Sevgi Pınarı hayırda çağlıyor

Kurulduğu 2001 yılından buyana sayısız hayır hizmetlerine imza aktan Sevgi Pınarı Derneği son olarak açtığı kermes ile bir kez daha yardıma muhtaç kişilerin yanında olduğunu gösterdi.

Konya’da aylık 500 aileye yardım elini uzatan dernek, bu tür kermes ve çalışmalardan elde ettikleri gelir ile yoksul ailelere uzanan el oluyor. Sevgi Pınarı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aydoğan, Alaaddin Bulvarı eski Dalkıran Market binasında hazırlanan kermesin açılışına emekli Merkez Vaizi Abdurrahman Öksüz, Sevgi Pınarı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aydoğan, dernek yönetim kurulu üyeleri ve hayırsever Konyalılar katıldı. Abdurrahman Öksüz Hoca, okuduğu Kuran-ı Kerim’in ardından kermesin açılış kurdelesini keserken 15 gün açık kalacak olan kermesin hayırlı olmasını temenni etti.

Gıdadan giyime, ayakkabıdan el işine kadar yüzlerce ürünün yer aldığı  kermesin 15 gün açık kalacağını belirten Sevgi Pınarı Derneği Başkanı Ali Aydoğan, 2002 yılından bu tarafa geleneksel hale gelen hayır kermesinde toplanan maddi ve manevi yardımların, Konya’daki fakir ve muhtaç ailelere un, gıda, yakacak ve giyecek olarak tekrar döndüğünü söyledi. Konya’da “Aç ve açıkta insan bırakmamak için sosyal ve ekonomik yardımlaşma ile dayanışmayı sağlamak” adına sevgiyle yola çıktıklarını ifade eden Aydoğan, “İnsanımız sevgiye ve sevilmeye her zamankinden daha muhtaç. Sevginin ve aşkın katledilmeye çalışıldığı bir dünyada; maddî ve manevî acılar içerisinde kıvranan insanımız ve insanlığın “gözyaşlarına uzanan el” olmak istiyoruz” dedi.
Derneğin, Konyalı hayırseverlerin yardımlarıyla ayakta durduğunu ve her ay 500 fakir çeşitli yardımlarda bulunduklarını kaydeden Aydoğan, Hz. Mevlâna’nın “Sevgide acılar tatlanır. Bakırlar altın olur. Sevgiden kirli ve bulanık sular duru bir hale gelir” beytini hatırlatarak “Her türlü zorluğun üstesinden ancak sevgiyle gelinebileceğinin idraki içerisindeyiz. İnsanımızın her zamankinden daha çok yardıma ihtiyacı var. Aşk ve heyecanla koşup, yüreklerimizi sevgiyle yıkadıktan sonra yapılamayacak bir şey yoktur. Yeter ki sevgimiz pınar olup çağlasın” diye konuştu.

ALİ SAİT ÖGE

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.