Selçuk’ta mühendislik alanındaki  yenilikler konferansta anlatıldı

Selçuk’ta mühendislik alanındaki  yenilikler konferansta anlatıldı

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesinin organizasyonu ile çevrim içi olarak düzenlenen 6. Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı’na (6th International Conference on Engineering Technologies), Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. E

Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesinin organizasyonu ile çevrim içi olarak düzenlenen 6. Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı’na (6th International Conference on Engineering Technologies), Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, Konferans Başkanı ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şakir Taşdemir ile ulusal ve uluslararası düzeyde ilgili alanlarda çalışan akademisyenler ve öğrenciler katıldı. 

Konferansın açılışında konuşan Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emrullah Eken, “Bu konferansın özgün bilimsel sunumlarının, bilgisayar teknolojileri ile ilgili mühendislik bilimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Özellikle son yıllarda bilgisayar ve yazılım teknolojilerinin sosyal bilimler de dahil olmak üzere tıp ve doğa bilimlerinin destekleyici ve vazgeçilmez bir unsuru haline geldiğini düşünüyorum. Özellikle son 10 yılda veteriner hekimliği ile ilgili çalışmalarımda bilgisayar mühendisleri ya teknik katkılarda bulundular ya da araştırmalara doğrudan dahil oldular. Sonuç olarak bu seçkin sempozyumda sunulan bilimsel sunumların ve yenilikçi yaklaşımların, bilgisayar mühendisliği alanına ve Üniversitemizin bilimsel reytingine önemli katkılar sağlamasını ve gelecekte bilgisayar bilimleri alanında yapılacak çalışmalara ışık tutmasını temenni ederim.” dedi.  

6. Uluslararası Mühendislik Teknolojileri Konferansı (ICENTE 2022) üç gün boyunca çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Mühendislik dallarının (Biyomedikal, Bilgisayar, Elektrik & Elektronik, Makine, Mekatronik, Metalurji & Malzeme ve İnşaat Mühendisliği) birleşiminden oluşan multidisipliner bir konferans olan ICENTE'22’nin temel amacı, mühendislik alanlarındaki en son bilgi ve yenilikleri paylaşmak ve tartışmak için bir platform sağlamak. Bu sayede akademisyenler, bilim insanları ve araştırmacılar, mühendislik disiplininin farklı alanlarındaki bilgi ve birikimlerini paylaşma fırsatı bulacak. Gönderilen bildiriler, Bilim Kurulu tarafından değerlendirilecek ve uygun görülenler kongrede sunulacak.

BEDRETTİN YALÇIN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.