Selçuklu’dan Regaip Kandili’ne özel program

Selçuklu’dan Regaip Kandili’ne özel program

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu Belediyesi iş birliği ile düzenlenen “Şivlilik Çocuk Bayramı”nın ikinci günü akşamında Üç Aylar'ın başlangıcı olan Regaip Kandili programı gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu Belediyesi iş birliği ile düzenlenen “Şivlilik Çocuk Bayramı”nın ikinci günü akşamında Üç Aylar'ın başlangıcı olan Regaip Kandili programı gerçekleştirildi.

Regaip Kandili’nde Konya’da geleneksel olarak kutlanan şivlilik etkinliği kapsamında Şivlilik Çocuk Festivali düzenleyen Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi, festivalin ikinci günü akşamında Bekir Köse sunumu ile Tasavvuf Musikisi Korosu, hafız Ahmet Çalışır ve Genç hafızlar ile Kuran-ı Kerim ziyafeti sundu. 

Selçuklu Kongre Merkezi’nde 25-29 Ocak tarihleri arasında devam eden Selçuklu Şivlilik Çocuk Bayramı hem çocuklara hem de ailelerine yönelik birçok program, etkinlik, konser ve konferanslarla unutamayacakları bir festival yaşatıyor. Festivalin ikinci günü akşamında düzenlenen Regaib Kandili özel programına Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın yanı sıra çok sayıda izleyici katıldı.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Konya Büyükşehir Belediyemizle birlikte Selçuklu Belediyesi olarak bu organizasyonu artık bir bayrama çevirelim istedik. Şivliliğimiz üç ayların müjdecisi rahmet, bereket, mağfiret aylarının müjdecisi. Çocuklarımızın da bayram olarak geçirdikleri bir gün. Arzu ettik ki artık tescilli bir bayram olsun. Adı da koyulmuş olsun ve Şivlilik Çocuk Bayramı bu şekilde oluştu. Bütün çocuklarımızın bayramları kutlu olsun, üç aylarımız mübarek olsun. Konya'mız zaten Hazreti Mevlana'nın şehri. Selçuklu'nun başkenti ve Konya’mız sevgi şehri, barış şehri, kardeşlik şehri ve burada her zaman yardımlaşma, dayanışma, birlik, beraberlik her zaman ön planda. Bugünler bizim bu şekilde yardımlaşmamızı, dayanışmamızı, birlik, beraberliğimizi en güzel şekilde ifade ettiğimiz, gösterdiğimiz günler” dedi.

Programı Hafız Ahmet Çalışır, genç hafızlar ve Tasavvuf Musiki Korosu ile icra eden Bekir Köse böyle programları sunarken çok heyecanlandığını ifade ederek kandillerde insanların kendini şarj ederek Ramazan'a hazırladığını söyledi.

HABER MERKEZİ


 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.