Selçuklu’da çalışanlara iş hukuku semineri

Selçuklu’da çalışanlara iş hukuku semineri

Selçuklu Belediyesi yönetici, işçi ve personeline, hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında ''İş Hukuku'' konusunda seminer verildi.

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Subaşı, Belediye Nikah Salonunda, ''İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku'' hakkında bilgi verdi. Seminere, Selçuklu Belediye Başkanı Adem Esen, başkan yardımcıları, daire müdürleri, çok sayıda işçi ve personel katıldı. 
Subaşı, yürürlükte bulunan mevzuatın ve kanunların bilinmesi gerektiğini belirterek, ''Bu bağlamda, 4857 Sayılı İş Kanunu'nun amacı, işverenlerle bir iş sözleşmesine dayanarak çalıştırılan işçilerin çalışma şartları ve çalışma ortamına ilişkin hak ve sorumluluklarını düzenlemektir'' dedi. İş hayatındaki uygulamalarda karşılaşılan sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri konusunda bilgi veren Subaşı, İş Hukukunun, genel anlamda, işçi, işveren, gerçek ve tüzel kişilerin iş ilişkilerini düzenlediğini, iş sözleşmelerinin nasıl yapılacağını ve hangi şartlarda yapılmalarının gerektiği ve ne gibi koşullarda sona ereceğini, karşılıklı olarak taraflara ne gibi sorumluluklar yüklediği konularını anlattı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.