Şeker’den erken ödeme

Şeker’den erken ödeme

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, pancar bedelinde erken ödeme geleneğini sürdürüyor. Pancar bedelleri ödenmeye başlandı

Zor durumda olan çiftçiler ile Konya piyasasının imdadına yine Konya Şeker yetişti. PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, pancar bedelleri ödemelerinin erkene alındığını açıkladı. Göreve geldiği 1999 yılından bu yana avansları ve pancar bedellerini sözleşme tarihinden önce ödeyerek çiftçinin gerçek dostu olduğunu gösteren Konuk, yaşanan global kriz nedeniyle sıkıntı yaşayan piyasalara da can suyu vermiş oldu. Konya Şeker’le büyük başarılara imza atan PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk bu müjdesi ile çiftçinin gerçek dostu olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.
427 MİLYON TL ÖDENDİ
Konya Şeker, bu kampanya döneminde üreticilerden yaklaşık 3 milyon 300 bin ton pancar alımı gerçekleştirdi ve bunun karşılığında üreticilere 427 milyon TL’lik ödeme yaptı.
2008/2009 kampanya döneminde Konya Şeker, üreticilere pancar bedelinin yüzde 62 sini gübre, tohum, ilaç, mazot, nakliye bedeli, şeker ve nakdi avans olarak öderken dün başlayan ödemelerle birlikte üreticilere toplam 314 milyon TL pancar bedeli ödemiş oldu.
Son 5 yılda yapılan devasa yatırımlarla tarımın kalkınmasına ve tarımsal sanayinin gelişmesine ciddi anlamda katkı veren Konya Şeker’in bir dünya şirketi olduğunu kaydeden Konuk, “Biz yatırım yaparken, bir yandan da üreticilerinizi desteksiz bırakmadık. Onların her zor zamanlarında yanlarında olmaya çalıştık. Üreticilerimizin sıkıntılarına yardımcı olabilmek için de pancar bedeli ödemelerini erkene aldık. Bu aynı zamanda piyasaların hareketlenmesini de sağlayacaktır. Konya Şeker olarak yatırıma, üretime ve üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. “ dedi.
ÜRETİCİLERDEN KONUK’A TEŞEKKÜR
Pancar bedellerinin dünden itibaren ödenmeye başlamasıyla birlikte paralarını almaya gelen üreticiler, Konya Şeker’in ve özellikle de Recep Konuk’un kendilerine verdiği desteklerden dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söylediler: “Bize sahip çıkan başkanımız Recep Konuk’tan Allah razı olsun. Onun sayesinde elimize doğru dürüst para geçiyor. Pancar da olmasaydı ne yapacaktık bilemiyoruz. Mazot ve avans destekleriyle bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı ve tefecilere muhtaç etmedi. Zor günlerimizde hep bizim yanımızda bulunan başkanımız Recep Konuk’a teşekkürlerimizi iletiyoruz. İyi ki varsın Başkan.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.