Şehir Hastanesi’ne ‘Kemik iliği Nakil Merkezi’

Şehir Hastanesi’ne ‘Kemik iliği Nakil Merkezi’

Şehir Hastanesi’ne ‘Kemik iliği Nakil Merkezi’

Açıldığı günden bu yana sağlık alanında ilkleri gerçekleştirmeye devam eden Konya Şehir Hastanesi, özellikli tedavi hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat işlemleri onaylanan ‘Kemik İliği Nakil Merkezi’ hastane bünyesinde hizmet vermeye başladı. Konya’da kamu hastaneleri arasında ilk olan merkezin açılması ile birlikte hastaların kemik iliği nakli olmak için başka şehirlere gitmelerine artık gerek kalmayacak.

ÜST DÜZEY TEDAVİ UYGULAMALARI BAŞARIYLA YAPILIYOR

Ruhsatlandırma onayı sonrasında ilk hastasını kabul eden Kemik İliği Nakil Merkezi’nde incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç, ilik nakline yönelik yapmış olduğumuz çalışmaların olumlu olarak sonuçlanmasından dolayı son derece memnunuz” dedi.

Konya Şehir Hastanesi’nde üst düzey tedavi uygulamalarının başarı ile yapıldığını vurgulayan Prof. Dr. Koç, “Kemik İliği Nakil Merkezi, hem şehrimiz hem de bölge adına önemli bir eksikliği ortadan kaldıracak ve her yıl yüzlerce hastamıza şifa dağıtacaktır” şeklinde konuşarak merkezin açılması noktasında emek harcayan herkese teşekkür etti. Prof. Dr. Koç, “Konya Şehir Hastanemizi, her alanda öncü bir sağlık merkezi haline getirme adına hastane yöneticilerimiz ile birlikte çalışmalarımızı kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

DENEYİMLİ VE SERTİFİKALI ÇALIŞANLAR

Kemik İliği Nakil Merkezi Sorumlu Hekimi Prof. Dr. Abdulkadir Baştürk de, “Kemik iliği nakli özellikle akut lösemi, lenfoma, myeloma gibi kan kanserleri tedavisinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu naklin yapılabilmesi için deneyimli ve sertifikalı doktor ve hemşirelere, özel donanımlı cihazlar ve üniteye sahip olunması gerekmektedir. İlk hastamızı nakil öncesi hazırlıklarını yapmak üzere yatırdık. Önümüzdeki günlerde kemik iliği naklini gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Konya Şehir Hastanesi Kemik İliği Nakil Merkezi’nde multiple myeloma tanısı ile tedavi altına alınan ilk hasta olan 48 yaşındaki Feride Başişçi ise, bu süreçte kendisinden desteğini esirgemeyen tüm doktorlara ve çalışanlara teşekkür etti.

Kemik İliği Nakil Merkezi ziyareti sırasında İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Koç’a, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Vekili Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı, Hastane Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Günenc, hastane başhekim yardımcıları ile birlikte diğer hastane idarecileri de eşlik ettiler.

HABER MERKEZİHABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.