Sanki personeli ilçelere süren biziz

Sanki personeli ilçelere süren biziz

KTO Başkan Adayı Ali Sarı, Ticaret Odası seçimlerinin mevcut başkan Hüseyin Üzülmez tarafından çirkinleştirildiğini ileri sürdü.

Doğru Adım Hareketi’nin Üzülmez ile ilgili belgelerle dile getirdiği açıklamalara cevaben yaptığı ve iddialarla uzaktan yakından alakası olmayan açıklamalar ile halkı kandırmaya devam ettiğini esefle izlediğini kaydeden Ali Sarı, “Üyelerden kaçarak, bilgileri saptırarak, doğruları yalan bilgilerle KTO basın müşavirliğine açıklama yaptıran Üzülmez artık halkı kandıramayacaktır” dedi.

“Biz; 10 Ocak’ta yapılacak Ticaret Odası seçmen listesinde Üzülmez’in 46’ıncı komiteden 9220105435 numaralı kendisine ait ve terk ettiği vergi kaydıyla seçime girecek dedik.(bu durumu belgeledik) Kardeşlerinin vergi kayıtlarını terk etmelerine rağmen komitelere yazılarak seçime gireceklerini söyledik. Meclis üyesi Hüsnü Mutluer’in terk edilen (6260073425) numaralı vergi kaydıyla seçime gireceğinin altını ısrarla çizdik” diyen Ali Sarı, şöyle devam etti: “Ama KTO basın müşavirliğinden gelen açıklamada Üzülmez’in Meclis başkanlığını 1820024760 numaralı vergi sicil kaydıyla, meslek komitesini ise 6220092303 vergi sicil kaydıyla kazandığını belirtiyor. Bizim belgeleriyle sunduğumuz açıklama ile KTO basın müşavirliğinin sunduğu konu arasında en ufak bir bağlantı yoktur. Biz şunu ısrarla söyledik. Şayet bizim kamuoyuna açıkladığımız terk edilmiş vergi numaralarıyla başkanlığı kazanmış ise başkanlığı düşer dedik. Ama Üzülmez’in 11 ayrı komiteden seçime gireceği söyleniyor. 10 Ocak’ta yapılacak seçimlerde de 11 komite arasında bizim basına da verdiğimiz vergi kaydı terk edilen vergi numaralarıyla seçime giriyor. Bununla ilgili ilçe seçim kuruluna itirazda bulunduk ve hakkında suç duyurusu yaptık. Maalesef yaptığımız her açıklamaya cevap gönderen KTO basın müşavirliği açıklamalara cevap vereceği yerde başka konularla halkı kandırmaya devam ediyor. Peki, meclis üyesi Hüsnü Mutluer ile ilgili niye cevap yazmadınız. Kimin yalan söylediğini üyelerimiz de biliyor halkımız da. Biz nezaket gereği Üzülmez’in seviyesine düşmeden belden aşağı vurmadan belgelerle açıklamalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca Üzülmez kendisini aklamak istiyorsa bizimle karşı karşıya gelsin. Her Platformda karşılaşmaya ve tartışmaya hazırım. Yüreği yetiyorsa çıkıp konuşsun. Yoksa kendine menfaat karşılığı bende ettiği ekranlarda monolog halinde edebe aykırı açıklamalarda bulunması onun bu sahtecilik olayından aklanmasına yetmeyecektir. Üyelerden kaçarak köşe bucak duvar yazıları gibi basın müşavirliğine açıklama göndertmeyle kendisini aklayamaz.”
İlçelere sürüldüğü ifade edilen personelin eşleri, çocukları ve yakınlarının KTO binası önünde eylem yapmasını dahi Doğru Adım Hareketine mal ettiğini ifade ettiği Hüseyin Üzülmez’in, iftira ve karalamalarına devam ettiğini iddia eden Ali Sarı, “Pişkinliğin bu kadarına pes doğrusu. Sanki personeli ilçelere süren biziz. Aileleri parçalayıp bir hırs uğruna işkence çektirip yollarda kaza yapmasına neden olan biziz. Dondurucu soğukta üç aylık bebekleriyle insanları sokağa döken biziz. Yasal olan her şey hukuki midir? Yapılan bu zulüm insan vicdanında aklanmış olabilir mi? Yapılanlar yasaldır diyerek bu sorumluluktan kurtulmuş olabilir misiniz?. Bu nasıl bir anlayış. Çocukların feryatlarını ve gözyaşını organize etmek nasıl mümkün olabiliyor acaba?. Bu nasıl bir mantık? Ve ben Üzülmez’i bu noktada Allah’a havale ediyorum. Takdiri de kamuoyuna bırakıyorum” dedi.
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.