‘Şampiyonlar AŞK’la Yetişir’

‘Şampiyonlar AŞK’la Yetişir’

Selçuklu Belediyesi tarafından çocuklara yönelik başlatılan ‘Şampiyonlar AŞK’la Yetişir’ projesine ilgi yoğun oldu

Selçuklu Belediyesi Spor Okullarında eğitim gören çocuklara yönelik başlatılan ‘Şampiyonlar AŞK’la Yetişir’ projesi geçtiğimiz hafta sonu da yoğun bir katılımla gerçekleşti. 14.024 lisanslı sporcusuyla Türkiye’nin En Büyük Amatör Spor Kulüplerinden birisine sahip olan Selçuklu Belediyesi’nin ‘Şampiyonlar AŞK’la Yetişir’ projesi aileler ve çocukları tarafından büyük ilgi gördü. Selçuklu Belediyesi Kış Spor Okullarında eğitim gören 2000 öğrencinin proje kapsamında yetenek analiz testleri gerçekleşti. Çeşitli branşlarda eğitim gören 8-14 yaş grubundaki çocukların katılım sağladığı testlerde, çocukların yeteneklerine göre spor branşına yönlendirilmesi hedefleniyor.

16 TEST UYGULANIYOR

Selçuklu Belediyesi Spor Okullarında binlerce çocuğu sporla buluşturan Selçuklu Belediyesi, çocukların yeteneklerine göre doğru branşa yönlendirilmeleri içinde adımlar atıyor.

Uzman heyet tarafından yetenek analizleri yapılacak olan çocuklar elde edilen veriler doğrultusunda yeteneklerine uygun branşa yönlendirilecek. 16 istasyondan oluşan parkurda, 20 Metre Sürat, Dikey Sıçrama, Pro Agılty, Denge, Öne Sıçrama, Ayak Ölçüm, Taban Analiz, Vücut Analiz, Esneklik, Sağlık Topu Fırlatma, Görsel Reaksiyon, Ağırlık, Boy, Oturma Yüksekliği, Kulaç ve Karış gibi bilimsel ölçümlerin modern cihazlar ile yapılmasının ardından, elde edilen verilerle birlikte çocukların fiziksel ve yetenek olarak hangi spor branşına uygun olduğunun tespiti yapılıyor.

BAŞKAN PEKYATIRMACI: ‘ŞAMPİYONLAR AŞK’LA YETİŞİYOR’

Projeyle ilgili konuşan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, projenin önemine dikkat çekerek;  “Selçuklu Belediyesi olarak en önemli projelerimizden birini hayata geçirdik. Spor Okullarında yaz ve kış dönemlerinde spor yapan çocuklarımızı hem sportif yönden hem fiziki yönden ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda yönlendirebileceğimiz, yetiştirebileceğimiz şekilde bir proje başlattık. İlk etapta yaklaşık 2000 çocuğumuz bu projenin testlerine katıldı. ‘Şampiyonlar AŞK’la Yetişir’ derken buradaki amacımız sadece şampiyon sporcular yetiştirmek değil. Çocuklarımızın sevdiği ilgi duyduğu ve mutlu oldukları spor branşlarında, onları en iyi şekilde geliştirebilmek” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.