Sağlıkta tasarruf  toplantısı yapıldı

Sağlıkta tasarruf toplantısı yapıldı

Sağlık Bakanlığı, kamuda israfa son vermek, kamu kaynaklarının daha verimli kullanılması, maliyetlerin ve harcamaların azaltılması için dikkat çeken bir toplantı gerçekleştirdi.

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Tasarruf Takip Ofisi ilk bilgilendirme toplantısını Konya’da düzenledi. Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, sağlık alanında israfın önlenmesine vurgu yaparak “Sağlık hizmetine ihtiyacı olan her vatandaşımıza, hizmeti ulaştırmanın birinci önceliğimiz ve sorumluluğumuz olduğu bilinci ile hareket etmek zorundayız” diye konuştu. Bener, “Yapmış olduğumuz bu toplantı bir farkındalık toplantısı. İl yöneticilerimizle ve hastane idarecilerimiz ile bir araya gelmeyi önemsiyoruz. Bu kültürü sürekli hale getirmemiz gerekiyor. Taşranın sorunlarını çok iyi biliyoruz. Düzeltilmesi gereken alanlara dokunmak zorundayız. Sağlık hizmetlerinden ödün vermeden imkânlarımız ve kaynaklarımız ölçüsünde süreçleri yönetme gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

TASARRUF VE GELİR ARTIRICI ÖNLEMLER ALINACAK

Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç da yaptığı konuşmada sunulan nitelikli sağlık hizmetinin sürdürülebilirliği için tasarruf ve gelir artırıcı önlemler konusunda Maliye Bakanlığı başkanlığında yeni bir sayfa açıldığını aktardı. Prof. Dr. Koç, “Bizler açılan bu yeni sayfayı önemsiyoruz. Bu sayfanın en önemli paydaşını hastanelerimiz oluşturuyor. Bu anlamda bizlere büyük sorumluluklar ve yükler düşüyor. Yapılan toplantı, bu yükü kaldıracak olan hastane yöneticilerimizin detaylı bilgilendirilmesi ve yol göstermesi açısından son derece önem arz ediyor. Bizlere düşen ülkemizin çağdaş düzeydeki sağlık hizmetlerinin en ufak bir aksamaya uğramadan yürümesini sağlayabilmektir” dedi.

Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen bölgesel toplantıya Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, daire başkanları, Konya, Antalya, Karaman, Aksaray, Mersin, Nevşehir ve Niğde İl Sağlık Müdürleri ve hizmet başkanları ile bu illere bağlı hastanelerin yöneticileri katıldı.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.