Saadet, halkla buluşuyor

Saadet, halkla buluşuyor

Saadet Partili Belediye Başkan Adayları Mustafa Özkafa, Lütfi Yalman ve Ahmet Selim Laleli, seçim çalışmaları kapsamında halkla buluşmaya devam ediyor

Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa, MÜSİAD Konya Şubesi’nde düzenlenen Cuma Toplantıları’na konuk oldu. Özkafa, Konya'nın en önemli sorunlarından birinin otopark sorunu olduğunu söyledi. Bu soruna acilen çözüm bulunması gerektiğini ifade eden Özkafa, ''Vatandaş, şehir merkezine geleceği zaman, otomobilini rahatlıkla park edeceği huzuruyla aracına binmeli. Bütün herkesi bu sıkıntıdan kurtarmak lazım. Bu konuda da daha önce belediye başkanlığımız döneminde adımlar attık, ama yeterli görmüyoruz'' diye konuştu. Gençlerin zamanlarını internet kafelerde geçirdiklerine dikkati çeken Özkafa, yeni spor komplekslerine acil ihtiyaç bulunduğunu dile getirdi. Konya'daki yeşil alanların yetersiz olduğunu ifade eden Özkafa, şunları kaydetti: ''Yeşil bir şehir arzu ediyorsak, yeşil alan büyüklüğünün bugünkünün en az 50 misli fazlası olması gerekir. Bizim hedefimiz ve idealimiz budur. Yeni bir irade daha ortaya koyuyoruz; Mevlana şehri olan Konya, dünyanın en üstün standartlarına ulaşabilir mi, ulaşamaz mı bu denenmeye çalışılacaktır. İşin özü budur.''
LALELİ: “SORUNLARIN
ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”
Seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa ve Selçuklu Belediye Başkan Adayı Ahmet Selim Laleli, dün Sille’deydi. Saadet Partisi Konya İl Başkanı Veli Tolu’nun da katıldığı programa Silleler yoğun ilgi gösterdi.
Sille’nin sorunlarını dinleyen Laleli, göreve gelmeleri halinde tüm sorunların çözüleceğini vaat etti. Selçuklu ilçesinin önemli metropol ilçelerden olduğunu vurgulayan Laleli, kapsamlı projeleri olduğunu söyledi. Laleli, “Selçuklu ilçemiz üniversitemizi barındırmasından dolayı öğrenci nüfusunun fazla olduğu ilçemizdir. Dolayısı ile genç kardeşlerimizin başta sosyal tesislere ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçları karşılayacak tesisler, sosyal merkezler yapacağız. Başta öğrencilerimiz olmak üzere genç iş gücünün sorunları da çığ gibi büyümüş durumda. Vatandaşımızın sorunlarını biliyoruz. Çözüm de, proje de bizde. Siz hemşerilerimizin desteği ile tüm sorunların üstesinden geleceğiz” dedi.
Mustafa Özkafa da yapmış oldukları hizmetlerin arkasında milletin desteği olduğunu vurguladı. Özkafa, “Biz geçmişte yapmış olduğumuz hizmetlerden aldığımız tecrübe ile yeni dönemde Konyamızı estetik ve müstesna bir şehir haline getirme mecburiyeti taşıdığımızı biliyoruz. Şehrimizin merkezinde kapalı yerleşme alanları olarak Zindankale, İhsaniye ve Zafer meydanı gibi yerleşim yerlerimizi güngörmez, güneş görmez halden çıkaracak üstün yapı standardı ile düzenlenmesi gerekir” dedi. 
LÜTFİ YALMAN, ALAKOVA,
YENİ BAHÇE VE BOYALI’DA
HALKLA BULUŞTU
Saadet Partisi Meram Belediye Başkan Adayı Lütfi Yalman, seçim çalışmaları kapsamında Meram’ın Alakova, Yeni Bahçe ve Boyalı mahallelerinde vatandaşlarla buluştu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programlarda Yalman, mahallelilerin sorunlarını dinledi, projelerini anlattı.
Seçimlerin önemine değinen Yalman, oyların 5 yılı emanet etmenin ötesinde bir neslin geleceğini ilgilendirdiğine işaret ederek, “15 yıl içerisinde yapılan temel hatalar yüz yıl boyunca devam ediyor. Sonra bu yanlışların, hataların yaralarını tedavi etmekte bir sürü sıkıntı çekiliyor” dedi. Yalman, belediye seçimlerinin de bir şehrin ve o şehirde yaşayanların geleceğini oylamak olduğunu ifade etti.
Mevcut belediye başkanlarının yaptıkları açılışlarla övündüklerini anımsatan Yalman, “Bugün belediye başkanları ‘88 açılış yaptık’, ‘5 yılda 500 hizmet yaptık’ diyorlar. Bilboardlara reklam veriyorlar. Biz belediyeleri aldığımız zaman tüyü bitmemiş yetimin hakkını billboardlara vermeyeceğiz. Bizden öncekilerin yapmış oldukları hizmetleri biz yaptık demeyeceğiz. Yapılmış olan hizmeti boyayıp yeni yaptık diye açılış yapmayacağız” diye konuştu. Lütfi Yalman, belediye başkanı olduklarında mahalle halkının sorunlarını çözeceklerini, mahallelere hizmet yaparken mahalle halkı ve muhtarı ile masaya oturup görüş alışverişinde bulunacaklarını, ben yaptım oldu siz de kabul edin anlayışı ile hizmet etmeyeceklerini vurguladı. 
Yalman, ayrıca belediyenin elinde bulunan gayrimenkulleri tek tek sattığına da işaret ederek, “Bunları ucuz bir fiyata satıyor birkaç gün sonra orayı alanlar satın aldıkları fiyatın 5 katı fiyata satıyorlar. Bizler başkan olduğumuz zaman bunları yapmayacağız geçmiş dönemlerde yapmadık bundan sonra da yapmayacağız” dedi.
Yalman, belediyelerin rant yeri olmadığını ifade ederek, belediyelerin görevinin kar etmek değil sadece halka hizmet götürmek olduğuna dikkat çekti.
ARİF BİLGE MAHALLESİ’NDE KOORDİNASYON MERKEZİ AÇILDI
Saadet Partisi Meram Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışlarına bir yenisini daha ekledi. Daha önce Meram merkez, Kaşınhanı ve Yaka’da Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı gerçekleştiren Meram Teşkilatı, dün Arif Bilge Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirdi.
Açılışa Saadet Partisi Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa, Meram Belediye Başkan Adayı Lütfi Yalman, Saadet Partisi İl Başkanı Veli Tolu, Meram Belediyesi Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda partili katıldı.
Açılış programının başında konuşan Lütfi Yalman, belediye meclis üye adaylarını tanıttı ve “Yönetime talip olanların belli vasıfları taşıması gerekir. Biz tecrübe, liyakat ve bilgi birikimiyle yönetime talip olduk” dedi. Milli Görüş Belediyeciliğinin ne anlama geldiğini anlatan Yalman,”Milli Görüş Belediyeciliği müteşebbis ruhlu insanların, samimiyetin, vefakârlığın, liyakatın, hizmeti ibadet kabul eden anlayışın olduğu yerdir. Milli Görüş belediyeciliğine ‘Efsane Belediyecilik’ yakıştırmasını yapan halkın ta kendisidir. Biz bunu israf etmeden, çarçur etmeden, yazboz tahtasına çevirmeden yaptığımız hizmetlere borçluyuz” dedi.
Yalman, “Kozağaç Parkını kastederek, daha önce 150.000 metrekarelik bir park yaptık şimdi ise içerisinde çok daha fazla aktivitelerin yapılabileceği 800 hektarlık alanı kapsayan Dutlukırı Projesini gerçekleştireceğiz” dedi. İl Başkanı Veli Tolu da “Seçim çalışmalarında Konya’yı karış karış gezen başkanların, 30 Mart sabahında projelerini gerçekleştirmek için çalışmalarına durmaksızın devam edeceklerine emin olun” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Özkafa ise Allah’ın bu ülke topraklarına çok büyük nimetler nasip ettiğini ancak işsiz bir sürü vatandaş olduğunu belirterek, geçmiş yıllarda yapılan hizmetleri hatırlattı ve “Yeniden halkı layık olduğu hizmetlere kavuşturmak için geliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum