Polisin İyi Davranışı Taraftarı İkna Etti

Polisin İyi Davranışı Taraftarı İkna Etti

Kayseri polisinin diksiyonu düzgün personel aracılığıyla Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarıyla kurduğu iyi diyalog sonuç verdi.

Kayseri polisinin diksiyonu düzgün personel aracılığıyla Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarıyla kurduğu iyi diyalog sonuç verdi. Polisin uyarıları ve sorun yaşanmaması için yaptığı görüşmelerde, çok sayıda kesici ve piroteknik cisim teslim edildi. Saha dışında yaşanabilecek olası kavgada taraftarın kullanmak için sakladığı değişik kesici cisimler polisin dikkatinden kaçmadı ve ele geçirildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Süper Kupa maçı öncesinde yaptığı denetimler ve taraftarla kurduğu iyi ilişki sonucu üzücü olaylara meydan verebilecek çok sayıda kesici aletin teslim edilmesini sağladı. Polisin gözünden kaçmayan, yakalanan kesici aletler arasında testereden baltaya, pala tabir edilen bıçaktan muştaya kadar her şey var.

Kayseri İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, haftalar öncesinde maçla ilgili yapılan uyarılar ve çağrıların sonuç verdiğini açıkladı. Basın yoluyla ve bastırılan broşürlerle taraftara ulaştıklarını aktaran Aydın, bunun sonucu olarak sağduyulu davranan ve hassasiyet gösteren taraftar sayısının çoğunlukta olduğunu belirtti. Aydın, maç günü şehre gelen taraftarlarla muhatap olan polis memurlarını diksiyonu düzgün olan personelden tercih ettiklerini hatırlatarak, bunun sonucunda birçok taraftarın yanlarında getirdiği sopa, kesici cisimler, piroteknik maddeleri stada alma girişiminde bulunmadığını ifade etti. Aydın, kesici cisimlerin çoğunluğunun polise teslim edildiği ve piroteknik maddelerin de araçlarda bırakılarak geri götürüldüğünü anlattı.

Mustafa Aydın, şehre bir gün önceden getirilen bazı kesici aletlerin de saklanarak muhafaza edildiğini ve olası stat dışındaki kavgada kullanılmak istendiğini belirterek, “Bu yönde polisimin yaptığı çalışma sonucunda bu cisimler de yakalandı. Bu cisimleri taşıyanlarla ilgili haklarında işlem yapıldı ve savcılık tarafından adli süreç başlatıldı.” dedi.

Alkol kontrolünde 50 promilin sınır olarak belirlendiğini anlatan Aydın, yapılan denetimlerde bu sınırı aşan ya da alkollü olduğu belirlenen kimse bulunmadığını, bunun da yapılan çağrıların dikkate alınması sonucu ortaya çıktığını anlattı. Aydın, sahte biletle ilgili olarak da renkli fotokopide çoğaltılmış yaklaşık 13 adet sahte biletin satışıyla ilgili çalışmada yakalananlar olduğunu ve işlem yapıldığını belirtti. Sahaya pet şişe atan bir kişi ile ele geçirilen malzemelerle ilgili olarak 18 kişi hakkında işlem yapılarak adli mercilere sevk edildiğini ifade eden Aydın, bu kişilerle ilgili olarak adli sürecin tamamlanmasıyla maça girmeme, maç günü en yakın polis karakoluna giderek burada bekletilmesi gibi cezaların verileceğine dikkat çekti. Aydın, alınan önlemlerin uygulanmasında ve sorun yaşanmamasından dolayı da emniyet personeline teşekkür etti.

Polisin ele geçirdiği malzemeler arasında; pala olarak tabir edilen 50 adet bıçak, 2 adet muşta, 1 adet balta, 82 adet ağaç sopa, 1 adet testere, 350 adet maytap, 240 adet torpil, 150 adet havai fişek, 50 adet meşale, 90 adet volkar, 13 adet sahte bilet yer aldı.

CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.