PKK Gülen Cemaatine savaş ilan etti!

PKK Gülen Cemaatine savaş ilan etti!

PKK tarafından yapılan açıklamada açlık grevleri için sokak eylemleri çağrısı yapılırken Gülen Cemaati de hedef gösterildi...

Açlık grevlerinde çözümsüzlük derinleşirken 64. güne giren eylem bölgedeki gerilimi zirveye çıkarak gibi gözüküyor. PKK bünyesindeki "Kürdistan Halk İnsiyatifi" tarafından yapılan açıklamada 17 Kasım topyekün eylem günü ilan edildi.

Açıklamada açlık grevleriyle ortaya çıkan duyarlığa karşın henüz sonuç elde edecek bir düzeye gelinemediği vurgulanarak "Kürtleri Türk eğitim sistemi ve mahkemeleri reddederek işlevsiz kılmaya çağıryoruz" denildi. Bölgede kapsamlı bir sokak eylemi kampanyası çağrısı yapılan açıklamada açlık grevlerine sahip çıkılması istendi. 

PKK'DAN GÜLEN CEMAATİNE SAVAŞ İLANI!

Bildiride Gülen Cemaati de özel olarak hedef alındı. Kürtleri resmi eğitim müfredatını ve okulları şiddetle boykot etmeye çağıran İnisiyatif, Gülen cemaati bünyesindeki dersane ve yurtların “ajanlaştırma ve düşürme” yerleri olduğunu savundu. Cemaate ait bu kurumların hedef alınması ve bölgeden köklerinin kazınmasını isteyen İnisiyatif, “Özellikle özgürlük mücadelemize bağlı yurtsever Kürt ve demokratik öğretmenler sömürgeci AKP-devletine karşı net tavır almalı, kendi anadilinin öncüsü olmalıdır." dedi.

"17 KASIMDA HER YERİ CEHENNEME ÇEVİRİN!"

PKK'dan gelen açıklamada 17 Kasım günü için hayli iddialı ifadeler dikkat çekerken toplumun her kesiminine eyleme geçme çağrısı yapıldı. Açıklamada "Esnafımız kepengini, araç sahipleri kontağını kapatıp, işçimiz işini bırakıp serhıldanlara katılmalıdır. Genç, işçi ve ev kadınları renkleri ve direnişi ile serhıldanı coşturmalıdır. Bütün Kürdistan gençliği 17 Kasım’da yerini alıp her alanı düşmana cehenneme çevirmelidir." denilerek 17 Kasım'a işaret edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.