Özümüze dönmeliyiz

Özümüze dönmeliyiz

AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güne, batılıların Haçlı Seferlerini başlattıklarını resmen açıkladıklarını bildirerek, Müslümanların özüne dönerek cihat etmesi gerektiğini söyledi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şubesi dün Cuma namazı sonrasında Şerafettin Camii önünde son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasında konuşan AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, Müslümanların cihadı terk etmesi sonucu bugün topraklarının işgal edildiğini bildirdi. Güneş dünya Müslümanlarını cihada davet etti.
SEN CİHADI BIRAKIRSAN,
HAÇLI SEFERLERİ BAŞLAR
Müslümanların cihadı terk etmesi sonucu yeryüzünde işgal edilen coğrafyaların Müslüman coğrafyası, akıtılan kanların Müslüman kanı olduğunu söyleyen AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, bütün bunların temelinde Müslümanların cihadı terk etmesinin yer aldığını bildirdi. Ağlayanların ve zarar görenlerin hep Müslümanlar olduğuna işaret eden Güneş, “Bakıyoruz ki sadece Filistin değil, Irak, Afganistan, Çeçenistan, Bosna Hersek, Tunus, Ceyazir, Yemen, Tunus, Libya ve kısacası Anadolu zulüm görür olmuştur. Bu zulmü yapanlar bundan üç asır önce Haçlı Seferleri ile Müslümanların üzerine gelenlerden başkası değildir. O zaman defalarca Haçlı Seferi düzenlemişler fakat başarılı olamamışlardır. Çünkü o zaman aklımızda cihat, kalbimizde iman vardı. Ne zaman ki Allah’ın göstermiş olduğu yolu terk ettik, cihadı unuttuk, işte o zaman Haçlı Seferleri yeniden başladı. Fransa İçişleri Bakanı resmen yeni Haçlı Seferleri’nin başladığını söylüyor” dedi.
ÖZÜMÜZE DÖNMEMİZ LAZIM
Müslüman ülkelerde ırkçı, faşist, dinsiz ve imansız, kalbinde Kur’an’ı taşımayan bir nesil yetiştiğine dikkat çeken AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş, “Gençlerin kalbindeki imanı, İslam’ı ve cihat ruhunu aldılar. Önce dinimizden ayırdılar, cahil bıraktılar, sonra da bizi bize düşürdüler, kavga ettirdiler. Bizim kurtuluşumuz ancak ve ancak İslam’dadır. Zalimler, cibiliyetlerinin gereğini yapıyorlar” diye konuştu. Bütün bu zulmün ve kötüye gidişin önüne geçmek içinse Müslümanların birlik halinde olması gerektiğini vurgulayan Güneş, “Kendi NATO’muzu, İslam birliğimizi, Birleşmiş Milletlerimizi kurmamız lazım. Bugün işgal Afganistan’da, Irak’ta, Filistin’deyse sen cihat etmezsen senin de tepene biner. Sen NATO, BM üyesiymişsin demezler. Onun için uyanma zamanı gelmiştir. Ben buradan yeryüzündeki 2 milyar insana sesleniyorum, ya Haçlı Seferleri’ne karşı cihada kalkarsınız, ya da kanınız akar, ülkeniz işgal edilir. Bu ülkenin idarecileri, bu ülkenin askerleri, gençleri, aklınızı başınıza alın. Siz Osmanlı neslisiniz. Çanakkale’de, İstanbul’da Malazgirt’te galip gelen bu millet, menfaat uğruna, makam uğruna bu hale geldi. Ben bir gençlik teşkilatı başkanıyım, bağırmak mecburiyetindeyim. Bunun için Anadolu gençliğine sesleniyorum, ciğerimiz yanıyor ve konuşmak zorunda kalıyoruz. 9 yaşındaki çocuğumuz sigara içiyor, 11-12 yaşına eroin bağımlısı oluyoruz. Batının bizi işgal etmesine gerek kalmadı, içeriden vuruyorlar. Fatih, Kanuni, Ulubatlı Hasan sizsiniz ve şaha kalkmak mecburiyetindesiniz” diyerek sözlerini tamamladı. AGD Konya Şube Başkanı Yusuf Güneş’in açıklaması sık sık tekbirlerle ve naralarla kesildi. Açıklamanın ardından Amerikan bayrağı yakıldı, gençler daha sonra sessizce dağıldı.
RASİM ATALAY

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.