Orman İçi Otlakların Mera Olarak Değerlendirilmesi İstendi

Orman İçi Otlakların Mera Olarak Değerlendirilmesi İstendi

Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği (BDKKYB) Başkanı Yıldırım Oran, orman sahası içindeki otlakların mera olarak değerlendirilmesini istedi.

Bursa Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği (BDKKYB) Başkanı Yıldırım Oran, orman sahası içindeki otlakların mera olarak değerlendirilmesini istedi. Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’u ziyaret eden Oran, ildeki küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konusunda bilgi verdi.

Küçükbaş hayvan yetiştiricilerinin çoğunluğunun orman köyleri ya da ormana yakın köylerde bulunduğunu belirten Oran, bu nedenle Orman Bölge Müdürlüğü ile diyalog içinde olmaları gerektiğini ifade etti. Orman içlerinde uygun otlak sahaları bulunduğunu, yaz aylarında ormana zarar vermeden buraların mera haline getirilmesi gerektiğini söyledi. Yıldırım Oran, bu konuda yapılacak çalışmalara birlik olarak destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Orman Bölge Müdürü Coşkun da özellikle meraların ıslahı ve otlak sahaları planlamaları konusundaki çalışmaların, hayvan yetiştiricilerini doğrudan ilgilendirdiğine dikkat çekti. Kurum olarak bu konudaki projelerin yaşama geçirilmesi için başta bilgilendirme olmak üzere uygulama aşamasında işbirliğine gidebileceklerini kaydeden Coşkun, “Biz her konuda diyaloğa açığız. İşbirliği, kurumumuzun hizmet kalitesini yükseltmesini sağlayacaktır. Bu yıl uygulamaya koyacağımız otlak sahalarının planlaması öncesinde gerçekleşen ziyaret, her iki kurum için de yararlı olacaktır.” diye konuştu. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.