On binlerin protestosu

On binlerin protestosu

Gazzeye düzenlediği saldırılar ile yüzlerce Müslümanı şehit eden İsrail uçaklarının Konyada eğitim uçuşu yapmalarını istemeyen Konya halkı, İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği tarafından başlatılan imza kampanyasına yoğun ilgi gösteriyor.

İki gün gibi kısa sürede binlerce vatandaşın kampanyaya destek verdiğini dile getiren İnsan Hak ve Hürriyetleri Derneği yetkilileri, İsrail uçaklarının Konya’da eğitim görmesine yönelik anlaşmanın iptal edilmesi için başlattıkları imza kampanyasına vatandaşların verdiği desteğin çok önemli olduğunu ifade etti. Yetkililer, Siyonist ve zalim İsrail uçaklarının, Konya’da eğitim görmesine yönelik anlaşmanın iptal edilmesi için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarını söylerken, “27 Aralık Cumartesi sabahında Siyonist ve zalim İsrail uçaklarının mazlum Filistin halkı üzerine bomba kusmaya başladığını unutmayalım. Ne yazık ki bu uçakların pilotlarının Konya’da eğitim gördüğü de bir gerçek. Ancak bizler bu eğitimin verilmemesini istiyoruz” dedi.

İsrail’in Filistin halkına uyguladığı baskı ve zulümlerin artık dayanılmaz bir boyuta ulaştığını da hatırlatan kampanyanın yetkilileri, “İsrailli pilot ve uçaklarının Konya’da eğitim görmesine yönelik anlaşmayı, ilimizde ve bazı illerde yapılan hava tatbikatlarına son verilmesini ve İsrail ile yapılmış olan askeri ve ekonomik anlaşmaların tümünün iptal edilmesini istiyoruz. Pazar gününe kadar devam edecek olan kampanyaya herkesin destek olmasını istiyoruz. Kampanyaya katılmak isteyenler, Kayalıpark, İş Bankası önü, Hacı Veyiszade Cami önü, Karatay Otogarı önü, Zafer Meydanı, Kule Site önü, Makromarket önünde kurulan stantlardan birine uğrayabilirler” dedi. İmza kampanyasına katılan vatandaşlar ise İsrail uçaklarının Konya semalarını kirletmemelerini isterken, yapılan zulümlerin bir an evvel bitirilmesini istedi. Kayalıpark alanındaki kampanya katılan 10 yaşındaki Amine ile kardeşe 8 yaşındaki Muhammet’te Filistin’de ve Gazze’de çocukların ve ailelerinin ölmelerini istemeyerek büyüklerden savaşın durdurulmasını istedi.

ALİ SAİT ÖGE
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.