Okuma hastalığı tedavi edilecek

Okuma hastalığı tedavi edilecek

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü şehrin eğitim çehresini değiştirecek bir projeyi hayata geçiriyor.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü şehrin eğitim çehresini değiştirecek bir projeyi hayata geçiriyor. Proje kapsamında belirlenen kitap okuma saatinde hane halkından okuma yazma  bilen herkes seviyelerine göre bir kitap okuyacak.

 İlk olarak 6 pilot okulda uygulanacak proje, önümüzdeki eğitim öğretim yılında il genelinde uygulanacak. Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesinin açılış programı geçtiğimiz gün Selçuklu Muhammed Hamdi Yazır İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleştirildi. Öğrenciler tarafından Türkçe ve Arapça ilahilerin okunmasıyla başlayan etkinlikte, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy proje hakkında bilgi verdi. Eğitimde Kaliteyi İyileştirme Projesi adıyla ve "O, 'Oku' buyurdu, okuyorum." sloganıyla uygulanacak projenin amacını, tüm  öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerimizle hep beraber kitap okuyarak eğitimde kaliteyi artırmak olarak ifade eden Gürsoy, sözlerine şu şekilde devam etti: "Bu proje ile 'okumama hastalığını' tedavi etmek hedefimizdir. İlk aşamada Karatay, Selçuklu ve Meram ilçelerinden ikişer okulda pilot uygulama olarak başlatılacak olan bu proje; sonraki aşamada, 2015-2016 eğitim öğretim yılında il genelinde uygulanacaktır.

Pilot uygulama yapılacak okullarımız şunlardır; Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz Ortaokulu, Selçuklu Muhammed Hamdi Yazır İmam Hatip Ortaokulu, Karatay Mevlana İmam Hatip Ortaokulu Karatay Ayşe Hüseyin Özkan Ortaokulu, Meram Vakıfbank İmam Hatip Ortaokulu, Meram Alparslan Ortaokulu."

Bu proje sayesinde toplumun her kesimine ulaşabileceklerini ifade eden Gürsoy, böylece okuma alışkanlığının toplumun her kesimine kazandırılması için de bir çalışma başlatmış olduklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.